Úvod » Novinky a publikace » Aktuality z KŠB

Aktuality z KŠB  rss

Záznamů celkem: 355 / Zobrazeno: 81–100
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík posiluje svůj německý tým

Aktuality z KŠB   16. 3. 2017 Link

Řady advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB) od 15. března 2017 posílí dva noví advokáti a jedna advokátní koncipientka. Pozici counsela bude nově v KŠB zastávat německý advokát Rainer Frank, zároveň do KŠB nastoupí na pozici advokátky Pavla Veselková a na pozici advokátní koncipientky Petra Dosoudilová.

KŠB letos opět nominována na ocenění Law Firm of the Year v rámci Chambers Europe Awards 2017

Aktuality z KŠB   20. 2. 2017 Link

Advokátní kancelář KŠB je letos znovu nominována na  ocenění Chambers Europe Awards 2017, a to v kategorii nejlepší advokátní kancelář v České republice. Prestižní ocenění dlouhodobě uděluje renomovaná britská ratingová společnost Chambers and Partners.

Úspěch v soudním řízení o odškodnění za nepřiměřenou délku správního řízení

Aktuality z KŠB   16. 2. 2017 Link

KŠB dosáhla významného úspěchu v řízení o náhradu nemajetkové újmy za nepřiměřenou délku řízení o udělení licence k podnikání v oblasti odpadového hospodářství, ve kterém postupně rozhodovali ministerstvo a ministr životního prostředí, správní soudy a opětovně správní orgány.

Právní služby pro MS Invest při emisi dluhopisu

Aktuality z KŠB   13. 2. 2017 Link

Advokátní kancelář KŠB poskytovala asistenci developerské společnosti Moravská stavební – INVEST při nedávné emisi diskontovaných dluhopisů. 

Právní služby při prodeji Green Gas International

Aktuality z KŠB   9. 2. 2017 Link

KŠB poskytla právní služby skupině CERCL Green při prodeji skupiny Green Gas International. Jedná se o významného evropského provozovatele projektů čisté energie, který se zaměřuje na konverzi škodlivých emisí metanu, vznikajících při těžbě důlního a skládkového plynu, na prospěšnou energii. 

DPE kupuje česko-německého dodavatele automobilů Fischer Surface Technologies

Aktuality z KŠB   6. 2. 2017 Link

Fondy DPE Deutsche Private Equity koupily dodavatele automobilů, společnost Fischer Surface Technologies z Porýní-Falc. Hlavním majitelem byla dosud rodina zakladatelů Erwina a Petera Fischera.

Tisková zpráva Mezinárodní advokátní komory (IBA) ohledně prezidentství Martina Šolce

Aktuality z KŠB   30. 1. 2017 Link

Mezinárodní advokátní komora (IBA) vydala tiskovou zprávu ohledně prezidentství Martina Šolce, jejíž celé znění je k dispozici zde: tisková zpráva IBA

Sylvie Sobolová a Christian Blatchford rozšířili řady partnerů advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík

Aktuality z KŠB   16. 1. 2017 Link

Novými partnery advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB) se 1. ledna 2017 stali Sylvie Sobolová a Christian Blatchford. Oba působí v KŠB řadu let a jejich posun do vyšší pozice je oceněním přínosu, který pro advokátní kancelář znamenají. Zároveň byli do pozice counsela jmenováni dosavadní advokáti Jan Lasák, Vlastimil Pihera a Tomáš Sequens. 

Další ročník úspěšné soutěže Contract Competition už zná své vítěze

Aktuality z KŠB   19. 12. 2016 Link

Již popáté se letos konala Contract Competition, soutěž pro studenty právnických fakult, kterou zastřešuje advokátní kancelář KŠB. Soutěž opět přilákala nadané studenty, které ze školních lavic na chvíli přenesla do prostředí byznysu a umožnila jim jejich vědomosti ověřit v praktických situacích. Ti nejlepší se utkali ve finálovém kole, které se uskutečnilo na začátku prosince na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy. 

Právní poradenství v souvislosti s emisí diskontovaných certifikátů nemovitostního projektu Rustonka

Aktuality z KŠB   16. 12. 2016 Link

Advokátní kancelář KŠB asistovala při emisi diskontovaných certifikátů v předpokládaném objemu emise cca 1,4 miliardy Kč. Emitentem certifikátů je kyperská společnost GRAMEXO PLC., která je stoprocentním vlastníkem společnosti Rustonka Development s.r.o. Společnost Rustonka je společností založenou pro realizaci výstavby komplexu několika administrativních budov o celkové výměře cca 37 tisíc m2 na pozemcích po bývalé továrně Rustonka v Praze-Karlíně. 

Poděkování za podporu benefičního koncertu

Aktuality z KŠB   14. 12. 2016 Link

Srdečně děkujeme všem klientům, obchodním partnerům, profesním kolegům, přátelům a všem ostatním, kdo podpořili letošní 22. adventní koncert, který naše advokátní kancelář opět zorganizovala ve prospěch Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové v neděli 4. prosince 2016 v pražské Betlémské kapli. Výtěžek této charitativní akce je věnován na podporu vybraných projektů nadace.

Martin Šolc pro Lidové noviny

Aktuality z KŠB   18. 11. 2016 Link

Partner KŠB Martin Šolc se ve svém sloupku v Lidových novinách zamýšlel nad tím, proč se při výkladu nového soukromého práva stále objevují hlasy zdůrazňující, že některé věci jednoduše nejdou. A šmytec. 

Účast KŠB na konferencích Cashless Society a Startup Summit

Aktuality z KŠB   25. 10. 2016 Link

Advokátní kancelář KŠB se stala partnery dvou významných podzimních konferencí.

Pozvánka na 22. ročník benefičního koncertu pro Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Aktuality z KŠB   18. 10. 2016 Link

Advokátní kancelář KŠB vás tímto zve na další ročník benefičního koncertu pro jednu z nejrespektovanějších českých nadací. Koncert bude i letos, kdy uplynulo smutné výročí 20 let od úmrtí zakladatelky nadace a bývalé první dámy Olgy Havlové, slibovat výjimečný hudební zážitek.

Právní služby v souvislosti s prodejem obchodního parku Centro-Ostrava

Aktuality z KŠB   14. 10. 2016 Link

Advokátní kancelář KŠB poskytla právní poradenství realitnímu fondu Emerging Europe Properties Fund při prodeji společnosti WOTEG GWG-Group, vlastníka nákupního parku Centro-Ostrava, který se nachází přibližně 6 km od metropole Moravskoslezského kraje. Prodej nákupního centra byl realizován formou share-sale.

Důležité pracovněprávní rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR v případu zastupovaném KŠB

Aktuality z KŠB   6. 10. 2016 Link

Partner KŠB Pavel Dejl dosáhl se svými kolegy při zastupování významného klienta, společnosti z oblasti zemědělské výroby, zásadního úspěchu před Nejvyšším soudem České republiky (NSČR ), který vydal rozhodnutí týkající se neplatnosti okamžitého zrušení pracovního poměru, a to právě ve prospěch klienta KŠB. 

Martin Šolc byl jako první Středoevropan zvolen do čela Mezinárodní advokátní komory (IBA)

Aktuality z KŠB   22. 9. 2016 Link

Martin Šolc, zakládající partner přední české advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB), dosáhl bezprecedentního úspěchu na poli světové advokacie. Ve Washingtonu byl zvolen prezidentem Mezinárodní advokátní komory (IBA), a s účinností od 1. ledna 2017 tak bude historicky prvním zástupcem zemí střední a východní Evropy, který stane v čele největší světové organizace v oboru advokacie.

Úspěšné zastupování společnosti Carthamus v řízení proti Státní energetické inspekci

Aktuality z KŠB   14. 9. 2016 Link

Advokátní kancelář KŠB úspěšně zastupovala svého dlouholetého klienta, společnost Carthamus provozující energetický zdroj fungující na bázi spalování biomasy, ve správním řízení vedeném Státní energetickou inspekcí (SEI) ve věci tvrzeného porušení zákona o podporovaných zdrojích energie (ZoPZE), které mělo spočívat v chybném vykazování původu a druhu spalované biomasy.

Právní poradenství v souvislosti s výstavbou vodní elektrárny v Turecku

Aktuality z KŠB   7. 9. 2016 Link

KŠB poskytovala svému klientovi, významné energetické společnosti ENERGO-PRO, právní poradenství týkající se financování výstavby vodní elektrárny v tureckém Karakurtu.

KŠB radila významným leteckým společnostem

Aktuality z KŠB   23. 8. 2016 Link

Advokátní kancelář KŠB poskytovala právní poradenství leteckým společnostem Air Canada a China Eastern Airlines v souvislosti s jejich vstupem na český trh.

Copyright © 2000 – 2020, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web ch

×