Úvod » Novinky a publikace » Publikace

Publikace  rss

Záznamů celkem: 67 / Zobrazeno: 1–20
Strana: 1 2 3 4

Komentář k zákonu o státním podniku

Publikace   22. 2. 2019 Link

Skupina našich advokátů (Jan Dědič, Jana Guričová, Josef Kříž, Jan Lasák, Jakub Porod) vydala pod nakladatelstvím Wolters Kluwer v září minulého roku komentář k zákonu o státním podniku (dostupný zde).

Václav Rovenský a Tomáš Sequens publikovali článek v časopise CEE Legal Matters

Publikace   29. 5. 2018 Link

Partner Václav Rovenský se s counselem Tomášem Sequensem zabývali problematikou veřejné podpory českým zdrojům zelené energie v časopise CEE Legal Matters.

Helena Navrátilová a Jan Černohouz připravili pro Chambers Global Practice Guides odborný komentář daňových podmínek v České republice

Publikace   22. 3. 2018 Link

Daňová partnerka KŠB Helena Navrátilová společně s counselem KŠB Janem Černohouzem připravili pro Chambers Global Practice Guides kapitolu týkající se korporátního zdanění v České republice. Průvodce poskytuje odborný právní komentář ke klíčovým otázkám z daňového práva a mapuje vývoj v dané jurisdikci.

KŠB se podílela na přípravě International Public Procurement Publication

Publikace   19. 6. 2017 Link

Thompson Reuters ve spolupráci s Center for International Legal Studies vydalo publikaci obsahující přehled právní úpravy v oblasti veřejných zakázek. Publikace shrnuje právní úpravu v několika desítkách jurisdikcí.

Autoři KŠB o právních normách týkajících se veřejného osvětlení

Publikace   10. 3. 2014 Link

Advokátka KŠB Petra Nováková, advokát KŠB Tomáš Sequens a advokátní koncipient Richard Hamran se ve třech článcích zaměřili na mnohé otázky týkající se problematiky veřejného osvětlení.

KŠB v Global Competition Review 2013

Publikace   6. 3. 2014 Link

Advokátní kancelář KŠB byla zmíněna v prestižní soutěžněprávní publikaci Global Competition Review (GCR), a to v nejvyšší kategorii „Elite“.

Getting the Deal Through - Electricity Regulation 2013

Publikace   19. 12. 2013 Link

Václav Rovenský spolu s Jánem Bérešem zpracovali přehled právní regulace elektroenergetiky v České republice, a to pro mezinárodní publikaci Getting the Deal Through – Electricity Regulation 2013. Článek popisuje elektroenergetickou politiku a předpisy, organizaci a fungování trhu a instituce, které tuto oblast regulují. Pozornost je věnována také alternativním energetickým zdrojům a právní regulaci elektrických zařízení včetně jejich obchodu. Publikaci vydala londýnská analytická společnost Law Business Research Ltd.

Martin Šolc pro Lidové noviny o „lepším čertu“

Publikace   28. 2. 2013 Link

Partner advokátní kanceláře KŠB Martin Šolc v pravidelné příloze Právo & Justice Lidových novin vysvětlil, proč by bylo škodlivé odložit rekodifikaci soukromého práva, která má být v Česku účinná od roku 2014.

Martin Šolc poskytl interview týdeníku Ekonom

Publikace   11. 12. 2012 Link

Jeden ze zakládajících partnerů KŠB Martin Šolc v nedávném vydání magazínu Ekonom (č. 46/2012) blíže popsal své vize coby generální tajemník Mezinárodní advokátní komory (IBA). Této funkce se Martin Šolc coby první Středoevropan v historii IBA ujme v lednu 2013.

Daňové poradkyně KŠB ve Finančním managementu: Jaká soudní rozhodnutí je dobré znát?

Publikace   11. 7. 2012 Link

Důležitými rozhodnutími tuzemských soudů v oblasti daní se v posledním čísle magazínu Finanční management zabývaly Helena Navrátilová a Pavla Blažková.

Fotbalové Euro 2012: Návod k použití pro zaměstnavatele

Publikace   8. 6. 2012 Link

Sestavy fotbalových týmů naučeny nazpaměť, české vlajky připraveny, fotbalové mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině může odstartovat. Sportovní svátek, který začne 8. června a skončí finále dvou nejlepších týmů 1. července, se ale může díky obrovské popularitě, jakou kopaná na starém kontinentu má, neblaze promítnout do pracovní morálky řady zaměstnanců.

Advokát Jaroslav Míkovec popsal v Ekonomu všední právní prózu podnikatelů

Publikace   21. 5. 2012 Link

Běžné právní rutině, s níž se při práci pravidelně setkává řada podnikatelů, se ve svém sloupku v týdeníku Ekonom věnoval advokát KŠB Jaroslav Míkovec. Každodenní kroky, jako třeba výplata dividend, prodej obchodních podílů či výměna představenstva jsou podle něho v Česku zbytečně zatěžovány byrokracií a nesmyslnými požadavky.

Profesor Dědič pro Právo & Byznys: Zjednodušil bych zákony

Publikace   28. 3. 2012 Link

Za svým bohatým profesním životem se v březnovém měsíčníku Právo & Byznys ohlédl profesor Jan Dědič, partner advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík. Jeden z nejzkušenějších českých odborníků na obchodní právo, který na začátku letošního roku oslavil životní jubileum, se mimo jiné zamyslel nad úrovní českých zákonů. Ty podle něho trpí především častou a neuváženou novelizací.

Co může přinést rozpad eurozóny? V Lidových novinách odpověděl Jiří Horník

Publikace   26. 3. 2012 Link

Jiří Horník, advokát KŠB, se v příloze Právo & Justice Lidových novin zamyslel nad dopady, které by smluvním stranám kontraktů uzavřených v eurech mohl přinést obávaný rozpad eurozóny.

The Technology, Media and Telecommunications Review, Second Edition

Publikace   22. 2. 2012 Link

Drahomír Tomašuk, expert KŠB na oblast elektronických komunikací, informačních technologií a ochrany osobních údajů, zpracoval pro mezinárodní publikaci The Technology, Media and Telecommunications Review, Second Edition, přehled aktuálního stavu telekomunikačního trhu v ČR.

Novela zákona o přeměnách očima řídící partnerky KŠB Dagmar Dubecké

Publikace   6. 1. 2012 Link

Týdeník Ekonom zmapoval názory významných tuzemských advokátů ohledně nejdůležitějších legislativních novinek od roku 2012. Dagmar Dubecká, řídící partnerka KŠB, seznámila čtenáře se svým názorem na novelu zákona o přeměnách obchodních společností a družstev.

Petr Kasík pro Lidové noviny: O „nebezpečnosti“ anonymních akcií

Publikace   21. 11. 2011 Link

Partner KŠB Petr Kasík přispěl komentářem v příloze Lidových novin Právo & Justice z 21. listopadu 2011 do aktuální debaty o rušení listinných akcií na majitele.

„Karlovarská losovačka“ 2.0

Publikace   11. 11. 2011 Link

Lidové noviny publikovaly 7. října 2011 v příloze Právo & Justice zamyšlení advokátů KŠB Martiny Parusové Zímové a Christiana Blatchforda nad přípustností losování jako prostředku pro zúžení počtu uchazečů o veřejnou zakázku. Advokáti KŠB nepovažují institut losování za transparentní a nediskriminační a vyjadřují názor pro jeho vypuštění ze zákona o veřejných zakázkách.

Nově z edice Úplná znění předpisů: ENERGETIKA

Publikace   16. 9. 2011 Link

V těchto dnech vyšla zcela nová publikace z ediční řady Úplná znění (ÚZ), věnující se oblasti energetiky. Nové ÚZ ENERGETIKA poprvé v ČR souhrnně zpracovává přehled právních předpisů s energetickou tématikou. Na českém trhu dosud takový sborník neexistoval.

Martin Šolc pro Leaders Voice Hospodářských novin: Boj s korupcí? U nás asi děláme věci rádi po svém

Publikace   7. 9. 2011 Link

Martin Šolc, partner KŠB, publikoval 2. září 2011 v rubrice Leaders Voice Hospodářských novin zamyšlení nad často medializovaným, avšak ve skutečnosti již méně úspěšným bojem s korupcí.

Copyright © 2000 – 2021, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web ch

×