Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík posílí Martin Štefko01/03/18 / Zprávy

Řady odborníků advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB) rozšiřuje k dnešnímu dni Martin Štefko, který se specializuje na oblast pracovního práva. Nabídne například expertízu při řešení ochrany osobních údajů, jež je nyní pro mnoho firem aktuální kvůli legislativnímu nařízení GDPR závaznému pro celou EU od 25. května 2018.

„S radostí vítám nového kolegu a přeji mu v novém týmu mnoho úspěchů. Vážím si toho, že si pan docent na své profesní cestě vybral právě advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík. Martin Štefko je zkušeným advokátem, který bude žádanou posilou našeho pracovně-právního týmu. Věřím, že spolupráce s ním bude přínosem pro celou řadu našich klientů,“ uvedla Dagmar Dubecká, řídící partnerka KŠB.

Martin Štefko je členem České advokátní komory a docentem na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Specializuje se zejména na pracovní právo, právo sociálního zabezpečení a služební právo. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, v roce 2009 byl hostujícím učitelem na Nova Southeastern University v USA a v roce 2016 na KU Leuven v Belgii. Publikoval přes 300 odborných článků a jako autor či spoluautor více než 20 odborných knih k problematice pracovního práva a práva sociálního zabezpečení. V letech 2011, 2014 a 2017 získal ocenění rektora UK za nejlepší odbornou knihu. Hovoří anglicky, polsky a německy. Zároveň je členem redakční rady European Labour Law Journal a korespondentem Institutu Maxe Plancka.