Úvod » Novinky a publikace » Článek

Fotbalové Euro 2012: Návod k použití pro zaměstnavatele

Sestavy fotbalových týmů naučeny nazpaměť, české vlajky připraveny, fotbalové mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině může odstartovat. Sportovní svátek, který začne 8. června a skončí finále dvou nejlepších týmů 1. července, se ale může díky obrovské popularitě, jakou kopaná na starém kontinentu má, neblaze promítnout do pracovní morálky řady zaměstnanců.

KŠB proto ve spolupráci s dalšími mezinárodními advokátními kancelářemi připravila odpovědi na nejčastější pracovně-právní otázky, které mohou zaměstnavatelé v souvislosti s blížícím se fotbalovým mistrovstvím Evropy řešit.

„Cílem publikace bylo připravit pro zaměstnavatele stručný přehled, jaká opatření mohou učinit, aby i během konání velkých sportovních událostí nezačala na pracovišti panovat příliš uvolněná atmosféra, kvůli níž by mohla utrpět výkonnost firmy,“ uvedla Sasha Štěpánová, advokátka KŠB, která se na přípravě publikace podílela. „Snahou není zakázat zaměstnancům sportovní zážitky, ale nastavit oboustranně férová opatření,“ dodala Sasha Štěpánová.

Publikace se věnuje například bezdůvodné absenci v zaměstnání, úpravě pracovní doby, monitoringu internetu a emailů, kontroly požívání alkoholu či organizaci sázek na pracovišti. Témata jsou zpracována z pohledu zákonů v řadě evropských zemí, kromě České republiky například Německa, Polska, Ukrajiny, Ruska, Velké Británie, Francie, Itálie, Španělska a dalších zemí.

Materiál vydala Employment Law Alliance, sdružující advokátní kanceláře z více než 135 zemí světa, které poskytují komplexní právní služby v oblasti pracovního práva. KŠB je exkluzivním členem Employment Law Alliance za Českou republiku.

Copyright © 2000 – 2021, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web ch

×