Úvod » O nás » Základní údaje

Základní údaje

Kancelář byla založena v roce 1990 bezprostředně po změně společenských poměrů v České republice a nabytí účinnosti nové právní úpravy výkonu advokacie, a to v podobě sdružení podle občanského zákoníku. Od založení sdružení, tj. od 1. července 1990, společníci podnikali pod společným jménem „Kocián Šolc Touška“, od 18. července 1995 pak podnikali pod společným názvem „Kocián Šolc Balaštík, advokátní kancelář“ (KŠB). K 1. lednu 2012 převedli společníci svůj podnik sdružení na společnost s ručením omezeným „Kocián Šolc Balaštík, advokátní kancelář, s.r.o.“. Jejími společníky jsou Jiří Balaštík (emeritní partner), Jan DědičPavel DejlDagmar Dubecká, Jiří HorníkPetr KasíkAlexandr KociánMartin KrejčíVáclav RovenskýMartin Šolc. Vedoucí daňového oddělení KŠB je Helena Navrátilová.

Během své činnosti se KŠB rychle podařilo realizovat počáteční záměr plně konkurovat zahraničním advokátním firmám při nejrůznějších obchodních transakcích a dnes je renomovanou českou kanceláří poskytující poradenství přední mezinárodní a domácí klientele. Ve své poradenské činnosti spojuje KŠB důkladnou znalost českého práva a obchodního prostředí České republiky s vysoce profesionálním přístupem ke klientům. Své služby poskytuje i institucím veřejnoprávního sektoru a neziskovým organizacím.

S upevňováním pozice na trhu právních a daňových služeb bytostně souvisí rozrůstání pracovního týmu v bohatě rozvrstvené specializační struktuře. V současné době nabízí KŠB své služby prostřednictvím téměř sedmdesáti právních a daňových specialistů ve svém sídle v Praze a svých pobočkách v Karlových Varech a Ostravě. Právní a daňové poradenství poskytuje kancelář v češtině, angličtině, němčině, slovenštině, italštině, španělštině, případně dalších jazycích.

Za dobu své činnosti získala kancelář i její jednotliví advokáti mnoho cen a významných hodnocení v České republice i zahraničí. K prestižním oceněním patří zejména vyhlášení advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík právní firmou roku 2006, 2007, 2008 a 2009 v České republice podle hodnocení londýnské analytické společnosti Law Business Research v rámci vyhlašování cen Who’s Who Legal Awards a udělení ocenění Národní právní firmy roku 2008 v České republice při vyhlašování cen Chambers Europe Awards for Excellence britské ratingové instituce Chambers and Partners.

V rámci tuzemské soutěže Právnická firma roku, kterou od roku 2008 organizuje společnost ePravo.cz pod záštitou ministra spravedlnosti České republiky a za odborné garance České advokátní komory, získala KŠB nepřetržitě od začátku hodnocení titul Právnické firmy roku, v letech 2009, 2010 a 2011 v kategorii práva obchodních společností včetně hospodářské soutěže a v roce 2008 v kategorii korporátního práva. KŠB byla v této soutěži dále vyhodnocena pro rok 2011 jako velmi doporučovaná nebo doporučovaná kancelář ve většině hodnocených právních oblastech, konkrétně v kategoriích: fúze a akvizice, právo informačních technologií, daňové právo, bankovnictví a finance, restrukturalizace a insolvence, řešení sporů a arbitráže, sportovní právo a trestní právo.

Přehled specializací

Právní specializace

Daňové specializace

Ke stažení

Copyright © 2000 – 2021, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web ch

×