21.5.2021
Novinky
M&A
TMT

KŠB asistovala Jamf při akvizici Wandera

KŠB opět rozšířila svůj záběr při akvizicích v oblasti IT, když poskytla právní poradenství americké softwarové společnosti Jamf, vývojáře aplikace Jamf Pro, používané ke konfiguraci a automatizaci úloh správy IT pro zařízení macOS, iOS, iPadOS a tvOS při akvizici Wandera, vyvíjející software, který firmám po celém světě poskytuje ochranu před bezpečnostními hrozbami na mobilních zařízeních.

Asistence týmu KŠB (Drahomír Tomašuk, Ján Béreš, Michal Hanuš, Jaroslav Zahradníček a Ondřej Siška) spočívala zejména v provedení právní prověrky a ve vyjednávání akvizičních smluv a specifických opčních smluv pro zaměstnance.

Hodnota transakce je 400 mil. USD.

Více informací naleznete např. zde, zde či zde.

KŠB tak i nadále rozšiřuje své poradenství při akvizicích IT společností, když jsme v poslední době asistovali mimo jiné společnosti Heureka (akvizice Dataweps), holdingu Solitea (akvizice společností D3 Soft, AspectWorks, AXIOM PROVIS, Clever Decision, Dotykačka či Smart Software), společnosti WY Group (akvizice HOSTING90, Hosting zdarma), investiční společnosti Sandberg Capital (akvizice podílu v Revolgy Business Solutions) či společnosti WebGlobe (IGNUM) (akvizice hostingové divize společnosti Axfone, akvizice Stable.cz).

Další články

4.8.2026
Novinky

KŠB posílil advokát Richard Schmidt – specialista na trestní odpovědnost právnických osob a compliance

KŠB od začátku srpna rozšířila svůj tým o advokáta Richarda Schmidta, který se dlouhodobě specializuje na trestní právo, včetně trestní odpovědnosti právnických osob a související problematiky compliance programů.

KŠB od začátku srpna rozšířila svůj tým o advokáta Richarda Schmidta, který se dlouhodobě specializuje na trestní právo, včetně trestní odpovědnosti právnických osob a související problematiky compliance programů.

27.7.2026
Novinky

Aktivní prostředky protidronové ochrany potřebují širší oporu v právu

Do systému VeKLEP přibyl 21. července 2026 velmi zajímavý legislativní materiál. Jde o vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony s cílem posílit odolnost subjektů kritické infrastruktury proti bezpilotním systémům. Návrh zpracovalo Ministerstvo vnitra a zahrnuje návrh novely zákona o civilním letectví a návrh novely zákona o Polici ČR.

Do systému VeKLEP přibyl 21. července 2026 velmi zajímavý legislativní materiál. Jde o vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony s cílem posílit odolnost subjektů kritické infrastruktury proti bezpilotním systémům. Návrh zpracovalo Ministerstvo vnitra a zahrnuje návrh novely zákona o civilním letectví a návrh novely zákona o Polici ČR.

24.7.2026
Novinky

Tomáš Sequens a Dana Jacková o rizicích novely stavebního zákona

Partner KŠB Tomáš Sequens a counsel Dana Jacková poskytli rozhovor odborným portálům Česká justice a Ekonomický deník věnovaný novele stavebního zákona, jejímž cílem je zrychlit a zjednodušit povolování staveb.

Partner KŠB Tomáš Sequens a counsel Dana Jacková poskytli rozhovor odborným portálům Česká justice a Ekonomický deník věnovaný novele stavebního zákona, jejímž cílem je zrychlit a zjednodušit povolování staveb.