Michal Hanuš

Michal Hanuš je advokátem KŠB. Ve své praxi se zaměřuje především na pracovní právo, restrukturalizace, právo obchodních společností včetně koncernového práva a právní audit.

Michal Hanuš has a sturdy employment practice. He assists clients with labour inspections, termination disputes and immigration issues, as well as assisting with M&A-related employment issues.

CHAMBERS EUROPE 2024

Specializace


Reference

Komplexní řešení krizových situací v oblasti HR managementu. Návrhy a prosazení optimálních strategií pro interní reorganizace, jednání s nepřátelskými odbory, konfliktní rozchody s klíčovými pracovníky, sporné případy nároků z vážných pracovních úrazů a dlouhodobých pracovních neschopností, hromadná propouštění, hrozící či probíhající kontroly Inspekce práce apod.

Poradenství v oblasti agenturního zaměstnávání vč. přípravy veškeré dokumentace, jednání s Úřadem práce ČR, MPSV ČR, MV ČR, licencování agentury práce apod.

Imigrační poradenství, posouzení, příprava a zajištění pracovních a pobytových povolení, zejm. zaměstnaneckých karet a karet vnitropodnikově převedeného zaměstnance občanů mimo EU, jednání se zastupitelskými úřady, MZ ČR apod.

Pracovněprávní otázky z každodenního provozu společnosti, otázky závislé práce a práce "na živnostenský list", ukončování a sjednávání pracovních poměrů, porušování pracovní kázně, BOZP, plnění informačních a dalších povinností podle zákoníku práce, zákona o zaměstnanosti apod.

Profil

Advokát od roku 2001.

Ocenění:

  • Mezinárodní ratingové společnosti (Chambers and Partners, Legal500, Who's Who Legal) hodnotí Michala Hanuše jako jednoho z předních specialistů pro pracovní právo v České republice.

Vzdělání:

  • Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze (Mgr. - 1996)

Členství:

  • Česká advokátní komora
  • Czech Employment Lawyers Association