25.7.2023
•
Novinky
Proběhl další ročník Letní školy obchodního práva
Ve spolupráci s Masarykovou univerzitou jsme se podíleli na již VIII. ročníku Letní školy obchodního práva. Letní školy se tradičně účastní studenti právnických fakult nejen Masarykovy univerzity, ale i Univerzity Palackého a Univerzity Karlovy. Vzdělávací týden kombinuje přednášky lektorů z řad advokacie, justice i akademie, což přináší studentům mimořádnou příležitost získat vhled do různých oblastí právního světa.

Za KŠB se letos zúčastnili Vlastimil Pihera a Jana Guričová, kteří studenty seznámili s klíčovými body vyjednávání transakčních smluv a cvičně si s nimi i vyjednávání zkusili, a dále Ota Mach a Jan Lasák s přednáškou na umění právního draftingu a souvisejícím workshopem na úpravy smluvního návrhu. Bystrost a zájem účastníků, kteří právu věnují svůj čas i o prázdninách, nám jako vždy udělala radost. Děkujeme Masarykově univerzitě za možnost se v této podobě s talentovanými studenty práv setkávat a těšíme se na příští ročník.
Další články
23.10.2025
•
Novinky
Kyberbezpečnost nově: tisíce firem čekají nové povinnosti. Iniciativa je plně na podnikateli.
Od 1. listopadu 2025 čeká tisíce firem v České republice napříč různými odvětvími zásadní změna v oblasti kybernetické regulace. Nový zákon o kybernetické bezpečnosti spolu s řadou doprovodných právních předpisů totiž výrazně rozšiřuje okruh subjektů, na které bude dopadat. Cílem regulace je zvýšit odolnost technické infrastruktury vůči kybernetickým hrozbám. Místo úzkého okruhu pouze klíčových institucí se nová pravidla budou vztahovat na široké spektrum firem a organizací, které poskytují tzv. regulované služby. Jde o služby zásadní pro fungování společnosti a státu, jejichž narušení či výpadek by mohly mít negativní dopady na bezpečnost státu, ekonomickou stabilitu a každodenní chod společnosti.
16.10.2025
•
Novinky
KŠB jako první velká nezávislá advokátní kancelář na českém trhu přináší do své praxe AI platformu Legora jako symbolické spojení českého práva a světové umělé inteligence
KŠB pokračuje ve své tradici být průkopníkem inovací v oblasti právních služeb. Jako první velká nezávislá advokátní kancelář na českém trhu začíná využívat platformu Legora, efektivního pomocníka postaveného na umělé inteligenci, který byl vyvinut speciálně pro právní profesionály. Tento krok posiluje naši dlouhodobou vizi – spojovat vysokou právní odbornost s moderními technologiemi a tím přinášet klientům ještě efektivněji špičkové právní služby.