Jan Černohouz

Jan Černohouz je counselem a daňovým poradcem KŠB. Ve své praxi se specializuje zejména na daň z příjmů právnických osob, mezinárodní zdanění a daňové plánování, daň z přidané hodnoty podnikatelských subjektů a daň z přidané hodnoty neziskových a veřejnoprávních subjektů.

Kocián Šolc Balaštík is active across the full range of tax planning services, particularly those with a cross-border angle and is frequently active in large transactional mandates. Co-head Jan Černohouz specialises in corporate tax matters and restructuring. The group also has a reputable tax litigation offering.

LEGAL 500 2021

Specializace


Reference

Poradenství a zastupování v řízeních týkajících se uplatňování obecného nároku na odpočet DPH u veřejnoprávních subjektů.

Spolupráce na správném nastavení věrnostního programu významného maloobchodního obchodního řetězce z daňového a účetního pohledu.

Revize daňových aspektů zavedení jednotného systému pro zpřístupnění dobíjení elektromobilů v dobíjecích stanicích provozovaných třetími subjekty v tuzemsku i v zahraničí.

Aplikace rozsudku Soudního dvora EU ve věci DPH u tzv. tankovacích karet při nastavení obchodního modelu zaváděného v České republice provozovatelem tankovacích karet.

Profil

Daňový poradce od roku 2008.

Ocenění:

  • Prestižní mezinárodní ratingová agentura Legal500 zařadila v aktuálním přehledu za rok 2021 Jana Černohouze do kategorie "Next Generation Partner"
  • Jan Černohouz byl v rámci daňového týmu KŠB označen za jednoho z předních daňových poradců v České republice podle World Tax 2014, který vydává International Tax Review.

Vzdělání:

  • Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta národohospodářská (Ing. - 2005)

Členství:

  • Komora daňových poradců ČR
  • Corporate Tax Alliance
Jan Černohouz

Jazyky

  • Anglický jazyk

Kancelář

  • Sídlo Praha

Publikace a přednášky

International Tax Review, článek "How you can plan to avoid a permanent establishment" (spoluautor)

Magazine European Taxation, Volume 47 – Number 6 - 2007, článek "Taxation of Limited partnerships in the Czech Republic" (spoluautor)

Plus Magazine of the German-Czech business and industry chamber, článek "Tax deductibility of employer’s costs" (spoluautor)

Spoluautor Foreign Tax and Trade Briefs, Czech Republic, ve spolupráci s Thomas Jefferson School of Law, San Diego, Pub. 290, LexisNexis