Jan Černohouz

Jan Černohouz je counselem a daňovým poradcem KŠB. Ve své praxi se specializuje zejména na daň z příjmů právnických osob, mezinárodní zdanění a daňové plánování, daň z přidané hodnoty podnikatelských subjektů a daň z přidané hodnoty neziskových a veřejnoprávních subjektů.

Jan Černohouz joins the rankings this year, demonstrating considerable experience working on tax aspects of major restructurings, corporate income tax and VAT analysis, tax-related disputes and mandatory audits. His clients include both domestic and international players.

CHAMBERS EUROPE 2023

Kocián Šolc Balaštík is active across the full range of tax planning services, particularly those with a cross-border angle and is frequently active in large transactional mandates. Co-head Jan Černohouz specialises in corporate tax matters and restructuring. The group also has a reputable tax litigation offering.

LEGAL 500 2022

Specializace


Reference

Poradenství a zastupování v řízeních týkajících se uplatňování obecného nároku na odpočet DPH u veřejnoprávních subjektů.

Spolupráce na správném nastavení věrnostního programu významného maloobchodního obchodního řetězce z daňového a účetního pohledu.

Revize daňových aspektů zavedení jednotného systému pro zpřístupnění dobíjení elektromobilů v dobíjecích stanicích provozovaných třetími subjekty v tuzemsku i v zahraničí.

Aplikace rozsudku Soudního dvora EU ve věci DPH u tzv. tankovacích karet při nastavení obchodního modelu zaváděného v České republice provozovatelem tankovacích karet.

Profil

Daňový poradce od roku 2008.

Ocenění:

  • Prestižní mezinárodní agentury Chambers & Partners a Legal500 doporučují Jana Černohouze jako jednoho z předních daňových poradců v České republice

Vzdělání:

  • Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta národohospodářská (Ing. - 2005)

Členství:

  • Komora daňových poradců ČR
  • Corporate Tax Alliance
Jan Černohouz

Jazyky

  • Anglický jazyk

Kancelář

  • Sídlo Praha

Publikace a přednášky

Corporate Tax 2023, Chambers & Partner Global Practice Guides (spoluautor)

Investing In Czech Republic, Chambers & Partners Global Practice Guides, 2023 (spoluautor)

International Tax Review, článek "How you can plan to avoid a permanent establishment" (spoluautor)

Magazine European Taxation, Volume 47 – Number 6 - 2007, článek "Taxation of Limited partnerships in the Czech Republic" (spoluautor)

Plus Magazine of the German-Czech business and industry chamber, článek "Tax deductibility of employer’s costs" (spoluautor)

Spoluautor Foreign Tax and Trade Briefs, Czech Republic, ve spolupráci s Thomas Jefferson School of Law, San Diego, Pub. 290, LexisNexis