Jan Černohouz

Jan Černohouz je counselem a daňovým poradcem KŠB. Ve své praxi se specializuje zejména na daň z příjmů právnických osob, mezinárodní zdanění a daňové plánování, daň z přidané hodnoty podnikatelských subjektů a daň z přidané hodnoty neziskových a veřejnoprávních subjektů.

Jan Černohouz earns a higher position in the rankings this year, demonstrating considerable experience working on the tax aspects of major restructurings, corporate income tax and VAT analysis, tax-related disputes and mandatory audits. His clients include both domestic and international players."Jan Černohouz is excellent on a personal level, approachable and excellent on business issues. He is a high-flying tax advisor."

CHAMBERS EUROPE 2024

Jan Černohouz is extremely approachable and has vast experience in tax matters. He is a pleasure to communicate with and he communicates complex matters clearly.

LEGAL 500 2024

Specializace


Reference

Poradenství a zastupování v řízeních týkajících se uplatňování obecného nároku na odpočet DPH u veřejnoprávních subjektů.

Spolupráce na správném nastavení věrnostního programu významného maloobchodního obchodního řetězce z daňového a účetního pohledu.

Revize daňových aspektů zavedení jednotného systému pro zpřístupnění dobíjení elektromobilů v dobíjecích stanicích provozovaných třetími subjekty v tuzemsku i v zahraničí.

Aplikace rozsudku Soudního dvora EU ve věci DPH u tzv. tankovacích karet při nastavení obchodního modelu zaváděného v České republice provozovatelem tankovacích karet.

Profil

Daňový poradce od roku 2008.

Ocenění:

  • Prestižní mezinárodní agentury Chambers & Partners a Legal500 doporučují Jana Černohouze jako jednoho z předních daňových poradců v České republice

Vzdělání:

  • Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta národohospodářská (Ing. - 2005)

Členství:

  • Komora daňových poradců ČR
  • Corporate Tax Alliance
Jan Černohouz

Jazyky

  • Anglický jazyk

Kancelář

  • Sídlo Praha