21.12.2020
Novinky
Nemovitosti a stavebnictví
Daně

KŠB asistovala J&T Bance při akvizici jejího nového sídla

Tým KŠB zastupoval J&T Banku při akvizici společnosti Rustonka Development II, která vlastní administrativní budovu Rustonka nacházející se v pražském Karlíně mající přes 17.900 m2 pronajímatelné plochy. Do této budovy v září letošního roku uvedená banka přestěhovala své sídlo spolu se zhruba 750 zaměstnanci. Hodnota transakce činí zhruba 2,1 mld. Kč.

Naše poradenství spočívalo zejména v provedení komplexní právní prověrky a v přípravě a vyjednání transakční dokumentace. Náš tým vedli Jiří Horník (partner) a Josef Kříž (advokát), kterým dále asistovali Jan Černohouz (jako daňový poradce) a advokátní koncipienti Filip Šperl, Lukáš WeissOndřej Siška.

Další informace naleznete mimo jiné zde.

Další články

5.2.2026
Nemovitosti a stavebnictví

KŠB „skóruje“ při uzavření smlouvy na Centrum míčových sportů v Českých Budějovicích

29. 1. 2026 byla uzavřena smlouva o dílo na výstavbu Centra míčových sportů v Českých Budějovicích, významného sportovního a multifunkčního objektu, který výrazně obohatí sportovní infrastrukturu regionu.

29. 1. 2026 byla uzavřena smlouva o dílo na výstavbu Centra míčových sportů v Českých Budějovicích, významného sportovního a multifunkčního objektu, který výrazně obohatí sportovní infrastrukturu regionu.

5.2.2026
Novinky

Trend suburbanizace a udržitelné dojíždění – změní situaci novela stavebního zákona?

Projednávání aktuálního návrhu změny stavebního zákona (sněmovní tisk 67) se po prvním čtení posunulo k projednání do výborů Poslanecké sněmovny. Hlavním deklarovaným cílem je urychlení výstavby, a to zejména bytových domů. Nedostatek dostupných bytů je ve velkých městech palčivým problémem, a to nejen v České republice. Doslova se hovoří o trendu suburbanizace. Má tedy návrh změny stavebního zákona i ambici zvrátit tento trend a postačí k němu zvýšení bytové výstavby jako takové?

Projednávání aktuálního návrhu změny stavebního zákona (sněmovní tisk 67) se po prvním čtení posunulo k projednání do výborů Poslanecké sněmovny. Hlavním deklarovaným cílem je urychlení výstavby, a to zejména bytových domů. Nedostatek dostupných bytů je ve velkých městech palčivým problémem, a to nejen v České republice. Doslova se hovoří o trendu suburbanizace.  Má tedy návrh změny stavebního zákona i ambici zvrátit tento trend a postačí k němu zvýšení bytové výstavby jako takové?

2.2.2026
Spory

Úspěch litigačního týmu KŠB

Litigační tým KŠB ve složení Pavel Dejl a Hana Dejlová úspěšně zastupoval dlouholetého klienta ve sporu s Ministerstvem spravedlnosti ČR o náhradu ušlého zisku z důvodu nepřiměřeně dlouhého soudního řízení o vyloučení pozemku z konkurzní podstaty.

Litigační tým KŠB ve složení Pavel Dejl a Hana Dejlová úspěšně zastupoval dlouholetého klienta ve sporu s Ministerstvem spravedlnosti ČR o náhradu ušlého zisku z důvodu nepřiměřeně dlouhého soudního řízení o vyloučení pozemku z konkurzní podstaty.