Václav Rovenský partner, společník s.r.o.

Václav Rovenský je partnerem KŠB. Od roku 1996 působí jako advokát se zaměřením zejména na energetické právo, právo životního prostředí, horní právo, nemovitosti, stavebnictví a veřejné zakázky. Kromě toho již několik let vede pracovněprávní oddělení KŠB.

Václav Rovenský undertakes regulatory and compliance work for clients in industries including mining and waste incineration. He is also well placed to advise clients on administrative proceedings. One client says: "He has significant experience with large construction projects."

CHAMBERS EUROPE 2022

Václav Rovenský is known for his financing advice and for his work with international investors. 

LEGAL 500 2022

Specializace


Reference

Poradenství při financování, výstavbě a uvedení do provozu uhelných a plynových energetických zařízení (s celkovým instalovaným výkonem přibližně 500 MW) společnosti ALPIQ.

Asistence společnosti ArcelorMittal při odštěpení její energetické divize v České republice.

Poradenství jednomu z konsorcií v procesu přípravy nabídky týkající se výstavby dálnice D4, a to v otázkách českého práva (stavební právo, dopravní právo, financování a veřejné zakázky), přičemž se jednalo o první PPP financování výstavby dálnice po téměř 20 letech.

Poradenství soukromým subjektům, veřejným společnostem a mezinárodním investorům v různých smluvních a regulačních aspektech českého práva, v otázkách obchodování s povolenkami na emise CO2 a obnovitelných zdrojů, jako je spalování biomasy, sluneční a větrné energie.

Poradenství četným klientům v oblasti stavebního práva.

Profil

Advokát od roku 1996.

Ocenění:

  • Mezinárodní ratingové agentury (Chambers&Partners, IFLR1000, Legal500) jej doporučují jako specialistu pro oblast energetického práva v ČR.

Vzdělání:

  • Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze (1993, JUDr. - 1999, Ph.D. - 2000)

Členství:

  • Česká advokátní komora
  • International Bar Association
  • International Construction Law Association
Václav Rovenský

Jazyky

  • Anglický jazyk

Kancelář

  • Sídlo Praha

Publikace a přednášky

Publikace:

  • Oil & Gas Laws and Regulations in Czech Republic, CEE Legal Matters Comparative Guide, 2022
  • Přispěvky do mezinárodní publikace Gas Regulation z řady Getting the Deal Through vydávané londýnskou analytickou společností Law Business Research Ltd.
  • Přispěvky do mezinárodní publikace Electricity Regulation z řady Getting the Deal Through vydávané londýnskou analytickou společností Law Business Research Ltd.

Články: