Poradenství při prodeji společnosti Webglobe30/05/24 / Zprávy

Tým KŠB (Drahomír Tomašuk, Ján Béreš a Josef Novotný s podporou dalších kolegů - Karoliny Vosátkové, Viktora Zelinky, Jaroslava Zahradníčka a Patricie Staré) poskytl Igoru Střečkovi a investičnímu fondu Sandberg Capital (Jakub Krajčovič) právní poradenství týkající se prodeje české části společnosti Webglobe. Novým majitelem se stala švédská skupina group.one, jedna z nejznámějších společností poskytujících cloudové a hostingové služby. Transakční poradenství prodávajícímu na Slovensku poskytovala advokátní kancelář Barger Prekop, v Srbsku pak advokátní kancelář Moravčevič, Vojnovič a partneři.

Náš tým (především Drahomír Tomašuk, Jana Guričová, Ján Béreš a Josef Kříž) měl tu čest spolupracovat s Webglobe a jeho společníky od začátku jeho vstupu na český trh v roce 2019 a jsme velice rádi, že jsme jej mohli podpořit u všech českých akvizic (Webglobe ještě pod názvem WY Group získal například společnosti IGNUM, Stable.cz, Axfone LLC, ONEsolution či HOSTING90, následně pak savana.cz a EBOLA Czech) a vnitroskupinových přeměn, jakož i u další agendy týkající se podnikatelské činnosti společnosti a jejího vnitřního chodu, a tím i přípravy české části skupiny na její převzetí novým majitelem.

Dnes Webglobe spravuje téměř 300.000 registrovaných domén, registruje přibližně 10 % národních domén na Slovensku, v Česku a v Srbsku a je lídrem na středoevropském trhu webhostingových služeb.