30.5.2024
Novinky
M&A
TMT

Poradenství při prodeji společnosti Webglobe

Tým KŠB (Drahomír Tomašuk, Ján Béreš a Josef Novotný s podporou dalších kolegů - Karoliny Vosátkové, Viktora Zelinky, Jaroslava Zahradníčka a Patricie Staré) poskytl Igoru Střečkovi a investičnímu fondu Sandberg Capital (Jakub Krajčovič) právní poradenství týkající se prodeje české části společnosti Webglobe. Novým majitelem se stala švédská skupina group.one, jedna z nejznámějších společností poskytujících cloudové a hostingové služby. Transakční poradenství prodávajícímu na Slovensku poskytovala advokátní kancelář Barger Prekop, v Srbsku pak advokátní kancelář Moravčevič, Vojnovič a partneři.

Náš tým (především Drahomír Tomašuk, Jana Guričová, Ján Béreš a Josef Kříž) měl tu čest spolupracovat s Webglobe a jeho společníky od začátku jeho vstupu na český trh v roce 2019 a jsme velice rádi, že jsme jej mohli podpořit u všech českých akvizic (Webglobe ještě pod názvem WY Group získal například společnosti IGNUM, Stable.cz, Axfone LLC, ONEsolution či HOSTING90, následně pak savana.cz a EBOLA Czech) a vnitroskupinových přeměn, jakož i u další agendy týkající se podnikatelské činnosti společnosti a jejího vnitřního chodu, a tím i přípravy české části skupiny na její převzetí novým majitelem.

Dnes Webglobe spravuje téměř 300.000 registrovaných domén, registruje přibližně 10 % národních domén na Slovensku, v Česku a v Srbsku a je lídrem na středoevropském trhu webhostingových služeb.

Další články

8.7.2025
Novinky

Poradenství J&T při vyhotovení dalšího bondového programu - projekt Europacity Berlín

KŠB poskytla právní poradenství svému dlouholetému klientovi, skupině J&T, při vyhotovení dalšího bondového programu. Tentokrát ve vztahu k projektu Europacity Berlín. Základní prospekt je již schválen Českou národní bankou a byly připraveny první konečné podmínky pro emisi ve výši 3 mld. Kč. Za KŠB se poradenství podílel Josef Kříž, který byl partnersky veden Martinem Krejčím. Schvalovací proces vedl Vlastimil Pihera.
7.7.2025
Novinky

Výjimečná červnová návštěva v KŠB: Gisela Bergmann, kněžna z Lichtenštejnska

Ještě před začátkem letních prázdnin jsme měli tu čest přivítat v naší pražské kanceláři výjimečného hosta – Giselu Bergmann, kněžnu z Lichtenštejnu, generální ředitelku a jednatelku společnosti Industrie- und Finanzkontor Ets., přední lichtenštejnské trustové společnosti s dlouhou tradicí a rozsáhlými zkušenostmi v oblasti ochrany rodinného majetku a hodnot.
20.6.2025
Novinky

KŠB zastupovala prodávajícího při prodeji společnosti mcePharma skupině Brenntag

Tým KŠB ve složení Vlastimil Pihera, Jakub Porod a Dominika Bazalová poskytl právní poradenství prodávajícímu, panu Ivanu Mikešovi, při prodeji 100% akcií ve společnosti mcePharma mezinárodní skupině Brenntag, globálnímu lídrovi v oblasti distribuce chemikálií a přísad.