11.1.2023
Novinky
M&A
Nemovitosti a stavebnictví

JTZE (J&T Zemědělství a Ekologie) stává dvojkou na českém zemědělském trhu

Tým KŠB poskytl právní poradenství skupině JTZE (J&T Zemědělství a Ekologie) při akvizici celkem 11 společností spadajících pod Spearhead Czech a Spearhead Slovakia. Společnosti nacházející se v okolí Kardašovy Řečice, Jihlavy, Hradce Králové, Olomouce a slovenské Nitry podnikají primárně v oblasti rostlinné a živočišné prvovýroby.

Skupina JTZE, která začala podnikat v oblasti zemědělství v roce 2020, se díky akvizici stává dvojkou na českém zemědělském trhu z pohledu velikosti obhospodařované půdy (po akvizici 37 tisíc hektarů).

Přípravu a vyjednávání transakce zajišťovali Jiří Horník, Jakub Porod a Zuzana Slabá, zastupování před ÚOHS zastřešovali Pavel Dejl, Martin Vráb a Karolina Vosátková. S akvizičním financováním poskytovaném klubem bank (vedeném Komerční bankou) asistovali Martin Krejčí, Ivo Průša a Tomáš Trávníček.           

Více například zde.

Další články

4.8.2026
Novinky

KŠB posílil advokát Richard Schmidt – specialista na trestní odpovědnost právnických osob a compliance

KŠB od začátku srpna rozšířila svůj tým o advokáta Richarda Schmidta, který se dlouhodobě specializuje na trestní právo, včetně trestní odpovědnosti právnických osob a související problematiky compliance programů.

KŠB od začátku srpna rozšířila svůj tým o advokáta Richarda Schmidta, který se dlouhodobě specializuje na trestní právo, včetně trestní odpovědnosti právnických osob a související problematiky compliance programů.

27.7.2026
Novinky

Aktivní prostředky protidronové ochrany potřebují širší oporu v právu

Do systému VeKLEP přibyl 21. července 2026 velmi zajímavý legislativní materiál. Jde o vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony s cílem posílit odolnost subjektů kritické infrastruktury proti bezpilotním systémům. Návrh zpracovalo Ministerstvo vnitra a zahrnuje návrh novely zákona o civilním letectví a návrh novely zákona o Polici ČR.

Do systému VeKLEP přibyl 21. července 2026 velmi zajímavý legislativní materiál. Jde o vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony s cílem posílit odolnost subjektů kritické infrastruktury proti bezpilotním systémům. Návrh zpracovalo Ministerstvo vnitra a zahrnuje návrh novely zákona o civilním letectví a návrh novely zákona o Polici ČR.

24.7.2026
Novinky

Tomáš Sequens a Dana Jacková o rizicích novely stavebního zákona

Partner KŠB Tomáš Sequens a counsel Dana Jacková poskytli rozhovor odborným portálům Česká justice a Ekonomický deník věnovaný novele stavebního zákona, jejímž cílem je zrychlit a zjednodušit povolování staveb.

Partner KŠB Tomáš Sequens a counsel Dana Jacková poskytli rozhovor odborným portálům Česká justice a Ekonomický deník věnovaný novele stavebního zákona, jejímž cílem je zrychlit a zjednodušit povolování staveb.