Michal Hanuš

Michal Hanuš je advokátem KŠB. Ve své praxi se zaměřuje především na pracovní právo, restrukturalizace, právo obchodních společností včetně koncernového práva a právní audit.

Michal Hanuš enters the rankings on the back of positive feedback from clients, one of whom describes him as "experienced and reliable." Hanuš assists clients with labour inspections, termination disputes and immigration issues.

CHAMBERS EUROPE 2022

Specializace


Reference

Komplexní řešení krizových situací v oblasti HR managementu. Návrhy a prosazení optimálních strategií pro interní reorganizace, jednání s nepřátelskými odbory, konfliktní rozchody s klíčovými pracovníky, sporné případy nároků z vážných pracovních úrazů a dlouhodobých pracovních neschopností, hromadná propouštění, hrozící či probíhající kontroly Inspekce práce apod.

Poradenství v oblasti agenturního zaměstnávání vč. přípravy veškeré dokumentace, jednání s Úřadem práce ČR, MPSV ČR, MV ČR, licencování agentury práce apod.

Imigrační poradenství, posouzení, příprava a zajištění pracovních a pobytových povolení, zejm. zaměstnaneckých karet a karet vnitropodnikově převedeného zaměstnance občanů mimo EU, jednání se zastupitelskými úřady, MZ ČR apod.

Pracovněprávní otázky z každodenního provozu společnosti, otázky závislé práce a práce "na živnostenský list", ukončování a sjednávání pracovních poměrů, porušování pracovní kázně, BOZP, plnění informačních a dalších povinností podle zákoníku práce, zákona o zaměstnanosti apod.

Profil

Advokát od roku 2001.

Vzdělání:

  • Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze (Mgr. - 1996)

Členství:

  • Česká advokátní komora
  • Czech Employment Lawyers Association