Úspěch KŠB ve sporu ohledně výroků k lázním Kyselka

Konkrétně se zástupce Asociace musí omluvit za výroky, které byly uveřejněny na adresu statutárního ředitele KMV, zastoupeného ve sporu advokátní kanceláří KŠB, a které se týkaly stavu objektů v lázních Kyselka. Odvolací soud ve vztahu k těmto výroků konstatoval, že se nejednalo o oprávněnou kritiku, nýbrž o hrubě urážlivé výrazy snižující ve značné míře čest a důstojnost pana Alessandra Pasqualeho. Vedle omluvy proto soud přiznal statutárnímu řediteli KMV i náhradu nemajetkové újmy v požadované symbolické výši a Asociaci uložil, aby se zdržela šíření výroků, kterými je pan Alessandro Pasquale neoprávněně zostouzen na veřejnosti.
Žaloba byla nejprve z podstatné části zamítnuta Městským soudem v Praze. Vrchní soud však na základě odvolání pravomocně rozhodl ve prospěch žalobce
Další články
KŠB „skóruje“ při uzavření smlouvy na Centrum míčových sportů v Českých Budějovicích
29. 1. 2026 byla uzavřena smlouva o dílo na výstavbu Centra míčových sportů v Českých Budějovicích, významného sportovního a multifunkčního objektu, který výrazně obohatí sportovní infrastrukturu regionu.
Trend suburbanizace a udržitelné dojíždění – změní situaci novela stavebního zákona?
Projednávání aktuálního návrhu změny stavebního zákona (sněmovní tisk 67) se po prvním čtení posunulo k projednání do výborů Poslanecké sněmovny. Hlavním deklarovaným cílem je urychlení výstavby, a to zejména bytových domů. Nedostatek dostupných bytů je ve velkých městech palčivým problémem, a to nejen v České republice. Doslova se hovoří o trendu suburbanizace. Má tedy návrh změny stavebního zákona i ambici zvrátit tento trend a postačí k němu zvýšení bytové výstavby jako takové?
Úspěch litigačního týmu KŠB
Litigační tým KŠB ve složení Pavel Dejl a Hana Dejlová úspěšně zastupoval dlouholetého klienta ve sporu s Ministerstvem spravedlnosti ČR o náhradu ušlého zisku z důvodu nepřiměřeně dlouhého soudního řízení o vyloučení pozemku z konkurzní podstaty.