25.11.2011
•
Publikace
Petr Kasík pro Lidové noviny: O „nebezpečnosti“ anonymních akcií
Partner KŠB Petr Kasík přispěl komentářem v příloze Lidových novin Právo & Justice z 21. listopadu 2011 do aktuální debaty o rušení listinných akcií na majitele.

I když je poslední návrh ministerstva spravedlnosti v této věci relativně citlivý a elegantní, stejně podstatu problému nevyřeší, píše Petr Kasík. A dodává – veřejné prostředky chraňme veřejnoprávní úpravou, nikoli zásahy do soukromého práva.
Chce-li stát potenciální zneužívání anonymních akcií politiky a státními úředníky skutečně řešit, měl by se inspirovat například zákonem o bankách.
Další články
8.8.2025
•
Novinky
Projektové financování strategického logistického areálu v Nymburku
KŠB poskytla právní poradenství společnosti Facility Develop Group při zajištění dvou samostatných financování poskytnutých Trinity Bank. Prostředky budou využity k rozvoji a rozšíření velkého logistického parku v Nymburku, který má zásadní význam pro infrastrukturu celého středočeského regionu.
5.8.2025
•
Novinky
Právní poradenství japonské skupině Ushio při akvizici divize společnosti ams-OSRAM
Tým KŠB pod vedením partnerky Dagmar Dubecké a advokátky Jany Guričové poskytl právní poradenství japonské společnosti Ushio Inc., světovému lídrovi v oblasti polovodičových technologií a speciálních osvětlení pro automobilový a průmyslový sektor, při akvizici segmentu „Entertainment & Industrial Lamps“ od rakouské skupiny ams-OSRAM Group, s více než stoletou historií.
28.7.2025
•
Novinky
Zakončení Smetanovy Litomyšle ve znamení hudby a pomoci
Letošní ročník festivalu Smetanova Litomyšl uzavřel koncert Velké finále – Americká story, který se konal pod patronací naší kanceláře. Vedle mimořádného hudebního zážitku měl večer i dobročinný rozměr – výtěžek byl věnován na podporu Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové s cílem pomoci mladým lidem ze sociálně znevýhodněného prostředí na jejich cestě ke vzdělání.