15.3.2021
Novinky
Správa majetku a filantropie

Nadace rodiny Vlčkových

Dne 10. března t.r. vznikla Nadace rodiny Vlčkových, kterou založili manželé Katarína a Ondřej Vlčkovi a jejímž účelem je primárně podpora dětské paliativní péče. Zakladatelé vkládají do nadace majetek v hodnotě 1,5 miliardy korun, což z ní dělá jeden z historicky největších filantropických projektů tohoto druhu v České republice. Další informace o nadaci naleznete v rozhovorech manželů Vlčkových pro podcast magazínu Reportér, Deník N, DVTV či Idnes.cz.

Tým KŠB vedený partnerem Vlastimilem Piherou a daňovou poradkyní Simonou Hornochovou poskytoval právní a daňové poradenství manželům Vlčkovým jak ve vztahu k samotnému založení nadace, tak ve vztahu k dalším zamýšleným krokům a výsledné struktuře zajišťující vybudování a provoz dětského hospice a navazujícího paliativního střediska. Jsme hrdí, že máme možnost se podílet na vzniku takto úctyhodného projektu.

Lze připomenout, že před rokem stejný tým KŠB poskytoval podobné služby v souvislosti s Nadací Experientia manželů Dalimila a Hany Dvořákových, jejímž účelem je podpora rozvoje vědy, výzkumu a vzdělávání v některých oblastech chemie a kterou lze též považovat za jednu z nejvýznamnějších soukromých filantropických struktur v České republice.

KŠB v současné době spolupracuje na přípravě minimálně jednoho dalšího srovnatelného projektu soukromé filantropie a v souladu s hodnotami kanceláře hodlá své služby v této oblasti dále rozšiřovat a dlouhodobě podporovat soukromé filantropické iniciativy, jež v měnící se společnosti budou stále více zapotřebí.

Další články

20.6.2025
Novinky

KŠB zastupovala prodávajícího při prodeji společnosti mcePharma skupině Brenntag

Tým KŠB ve složení Vlastimil Pihera, Jakub Porod a Dominika Bazalová poskytl právní poradenství prodávajícímu, panu Ivanu Mikešovi, při prodeji 100% akcií ve společnosti mcePharma mezinárodní skupině Brenntag, globálnímu lídrovi v oblasti distribuce chemikálií a přísad.
18.6.2025
Novinky

KŠB poskytla právní poradenství při prodeji ARETE Park Rokycany II fondu REICO LONG LEASE

Jiří Horník, Jakub Porod a Yelizaveta Volodina asistovali skupině ARETE při prodeji prémiového logistického areálu ARETE Park Rokycany II. Kupujícím je fond REICO LONG LEASE, spravovaný společností REICO Erste Asset Management. Fond investuje převážně do logistických, průmyslových, maloobchodních, kancelářských a ostatních komerčních nemovitostí zejména v regionu střední Evropy.
17.6.2025
Novinky

KŠB a Smetanova Litomyšl – partnerství s přesahem

Minulý víkend jsme jako partneři festivalu Smetanova Litomyšl měli tu čest zúčastnit se slavnostního zahajovacího koncertu 67. ročníku festivalu s Českou filharmonií pod taktovkou Jakuba Hrůši a s výjimečnou norskou houslistkou Vilde Frang.