Judikatura ESD k DPH

Aby bylo možné označit danou transakci za službu, musí mít její složka, kterou tvoří služba, rozhodující význam. Svoji roli v tomto ohledu může sehrát jak vzájemný poměr cen materiálu a práce, tak skutečnost, zda materiál či zboží jsou dodávány v nezměněném stavu a může tak dojít k naplnění definice dodání zboží. Při stanovení místa dodání zboží je třeba brát v úvahu příslušné ustanovení Šesté směrnice, které určuje místo plnění při dodávce zboží s montáží. Místo plnění je v tom státě, ve kterém dochází k montáži či instalaci. V daném případě bude proto místo plnění v několika členských státech, přičemž z té části dodávky, která se vztahuje k území mimo ES, nebude daň vybrána. Cena za složku služby náležející k plnění v každém státě se rozpočítá poměrně dle délky položeného kabelu.
Další články
KŠB radila J&T IB and Capital Markets při dluhopisovém programu 3M FUND MSI SICAV
Kocián Šolc Balaštík poskytla právní poradenství společnosti J&T IB and Capital Markets, a.s. jako aranžérovi při přípravě základního prospektu dluhopisového programu společnosti 3M FUND MSI SICAV a.s.
Shortlist Legal 500 Central & Eastern Europe Awards 2026
KŠB a partner Pavel Dejl byli zařazeni na shortlist prestižních Legal 500 Central & Eastern Europe Awards 2026. Pavel v kategorii Czech Republic Lawyer of the Year a kancelář pak v kategorii Dispute Resolution Firm of the Year.
Partner KŠB Jan Lasák na panelové diskusi ČBA EDUCA
Partner KŠB Jan Lasák vystoupil v rámci vzdělávacího programu ČBA Corporate Governance na panelové diskusi pořádané ČBA EDUCA zaměřené na aktuální otázky corporate governance a řízení společností v době rychlých změn a rostoucí regulatorní i geopolitické nejistoty.