15.2.2016
Novinky
Letectví a kosmické aktivity

Jiří Horník na konferenci Mezinárodní asociace leteckých dopravců

Partner KŠB Jiří Horník se zúčastní právního sympozia Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA), které se ve dnech 17. – 19. února uskuteční v Barceloně.

Během sympozia Jiří Horník vystoupí v diskusním panelu zaměřeném na odpovědnost dopravce při přepravě zboží. V rámci panelu se bude hovořit především o tom, zda je v dnešním komplexním světě dopravy udržitelný koncept omezené odpovědnosti dopravce za zásilku, tak jak ji stanoví Montrealská úmluva z roku 1999, a jakým způsobem se s tímto omezením vypořádávají soudy v různých státech.

Na právním sympoziu budou přítomni zástupci leteckých společností, advokáti a firemní právníci, stejně jako zástupci regulatorních orgánů.

Další články

5.2.2026
Nemovitosti a stavebnictví

KŠB „skóruje“ při uzavření smlouvy na Centrum míčových sportů v Českých Budějovicích

29. 1. 2026 byla uzavřena smlouva o dílo na výstavbu Centra míčových sportů v Českých Budějovicích, významného sportovního a multifunkčního objektu, který výrazně obohatí sportovní infrastrukturu regionu.

29. 1. 2026 byla uzavřena smlouva o dílo na výstavbu Centra míčových sportů v Českých Budějovicích, významného sportovního a multifunkčního objektu, který výrazně obohatí sportovní infrastrukturu regionu.

5.2.2026
Novinky

Trend suburbanizace a udržitelné dojíždění – změní situaci novela stavebního zákona?

Projednávání aktuálního návrhu změny stavebního zákona (sněmovní tisk 67) se po prvním čtení posunulo k projednání do výborů Poslanecké sněmovny. Hlavním deklarovaným cílem je urychlení výstavby, a to zejména bytových domů. Nedostatek dostupných bytů je ve velkých městech palčivým problémem, a to nejen v České republice. Doslova se hovoří o trendu suburbanizace. Má tedy návrh změny stavebního zákona i ambici zvrátit tento trend a postačí k němu zvýšení bytové výstavby jako takové?

Projednávání aktuálního návrhu změny stavebního zákona (sněmovní tisk 67) se po prvním čtení posunulo k projednání do výborů Poslanecké sněmovny. Hlavním deklarovaným cílem je urychlení výstavby, a to zejména bytových domů. Nedostatek dostupných bytů je ve velkých městech palčivým problémem, a to nejen v České republice. Doslova se hovoří o trendu suburbanizace.  Má tedy návrh změny stavebního zákona i ambici zvrátit tento trend a postačí k němu zvýšení bytové výstavby jako takové?

2.2.2026
Spory

Úspěch litigačního týmu KŠB

Litigační tým KŠB ve složení Pavel Dejl a Hana Dejlová úspěšně zastupoval dlouholetého klienta ve sporu s Ministerstvem spravedlnosti ČR o náhradu ušlého zisku z důvodu nepřiměřeně dlouhého soudního řízení o vyloučení pozemku z konkurzní podstaty.

Litigační tým KŠB ve složení Pavel Dejl a Hana Dejlová úspěšně zastupoval dlouholetého klienta ve sporu s Ministerstvem spravedlnosti ČR o náhradu ušlého zisku z důvodu nepřiměřeně dlouhého soudního řízení o vyloučení pozemku z konkurzní podstaty.