19.12.2011
•
Novinky
Zpevněné plochy pozemků

Generální finanční ředitelství vydalo bližší informace k novele zákona o dani z nemovitostí, o které jsme informovali v Daňových novinkách č. 7/2011.
Od 1. ledna 2012 jsou předmětem daně z pozemků se speciální sazbou daně zpevněné plochy pozemků užívané k podnikatelské činnosti nebo v souvislosti s ní.
V důsledku vymezení zpevněné plochy pozemků jako předmětu daně je poplatník povinen podat přiznání nebo dílčí přiznání k dani z nemovitostí, v němž tento předmět daně a daň uvede.
Další články
28.5.2025
•
Novinky
Asistence společnosti GRIDARCH a.s. při prodeji pozemků v Ostrava Airport Multimodal Park
Tým KŠB (Jiří Horník, Jakub Porod, Jakub Mehl) poskytl právní poradenství společnosti GRIDARCH a.s. při prodeji pozemků v Ostrava Airport Multimodal Park (OAMP), na kterých vzniká průmyslová zóna s logistickými parky. Kupujícím pozemků o rozloze 110.000 m2 komerční plochy je skupina EQT Exeter.
20.5.2025
•
Novinky
S hlubokým zármutkem oznamujeme, že zemřel JUDr. Alexandr Kocián, jeden ze zakladatelů naší kanceláře.
Byl nejen ikonou karlovarské advokacie a uznávaným právníkem, ale také inspirativním kolegou, mentorem celé generace našich advokátů a v neposlední řadě člověkem se smyslem pro humor, který vždy šířil dobrou náladu.