25.10.2016
Novinky

Účast KŠB na konferencích Cashless Society a Startup Summit

Advokátní kancelář KŠB se stala partnery dvou významných podzimních konferencí.

První z nich byla akce s názvem Cashless Society, pořádaná vydavatelstvím Economia, která se uskutečnila 13. října 2016 v Konferenčním centru ČNB. Hlavním tématem již třetího ročníku konference byla bezhotovostní společnost a s ní spojené právní a jiné aspekty. Mezi řečníky konference byl opět expert KŠB na finanční právo Jan Šovar, který vystoupil v panelové diskusi FinTech.

KŠB spojila své jméno také s konferencí Startup Summit, která se koná 26. a 27. října 2016 v CityTower Praha. Jejím cílem je nejen propojit startupové projekty s velkými korporacemi, ale například se nově i zabývat problematikou Smart Cities a technologií, jejich propojením se startupy a rozvojem těchto projektů na úrovni nejen České republiky, ale také ostatních členských států Visegrádské čtyřky. Záštitu nad konferencí přebral mj. Úřad vlády ČR.

Další články

5.2.2026
Nemovitosti a stavebnictví

KŠB „skóruje“ při uzavření smlouvy na Centrum míčových sportů v Českých Budějovicích

29. 1. 2026 byla uzavřena smlouva o dílo na výstavbu Centra míčových sportů v Českých Budějovicích, významného sportovního a multifunkčního objektu, který výrazně obohatí sportovní infrastrukturu regionu.

29. 1. 2026 byla uzavřena smlouva o dílo na výstavbu Centra míčových sportů v Českých Budějovicích, významného sportovního a multifunkčního objektu, který výrazně obohatí sportovní infrastrukturu regionu.

5.2.2026
Novinky

Trend suburbanizace a udržitelné dojíždění – změní situaci novela stavebního zákona?

Projednávání aktuálního návrhu změny stavebního zákona (sněmovní tisk 67) se po prvním čtení posunulo k projednání do výborů Poslanecké sněmovny. Hlavním deklarovaným cílem je urychlení výstavby, a to zejména bytových domů. Nedostatek dostupných bytů je ve velkých městech palčivým problémem, a to nejen v České republice. Doslova se hovoří o trendu suburbanizace. Má tedy návrh změny stavebního zákona i ambici zvrátit tento trend a postačí k němu zvýšení bytové výstavby jako takové?

Projednávání aktuálního návrhu změny stavebního zákona (sněmovní tisk 67) se po prvním čtení posunulo k projednání do výborů Poslanecké sněmovny. Hlavním deklarovaným cílem je urychlení výstavby, a to zejména bytových domů. Nedostatek dostupných bytů je ve velkých městech palčivým problémem, a to nejen v České republice. Doslova se hovoří o trendu suburbanizace.  Má tedy návrh změny stavebního zákona i ambici zvrátit tento trend a postačí k němu zvýšení bytové výstavby jako takové?

2.2.2026
Spory

Úspěch litigačního týmu KŠB

Litigační tým KŠB ve složení Pavel Dejl a Hana Dejlová úspěšně zastupoval dlouholetého klienta ve sporu s Ministerstvem spravedlnosti ČR o náhradu ušlého zisku z důvodu nepřiměřeně dlouhého soudního řízení o vyloučení pozemku z konkurzní podstaty.

Litigační tým KŠB ve složení Pavel Dejl a Hana Dejlová úspěšně zastupoval dlouholetého klienta ve sporu s Ministerstvem spravedlnosti ČR o náhradu ušlého zisku z důvodu nepřiměřeně dlouhého soudního řízení o vyloučení pozemku z konkurzní podstaty.