Smlouva o zamezení dvojího zdanění uzavřená mezi ČR a Irskem

Ministerstvo financí ČR ve Finančním zpravodaji č. 2/2012 informovalo o změně v uplatňování Smlouvy o zamezení dvojího zdanění uzavřené mezi Českou republikou a Irskem.
Změna vyplývá ze zavedení nové irské daně z příjmů, která s účinností od 1. ledna 2011 nahrazuje tzv. „Income Levy“. Této dani podléhají hrubé příjmy fyzických osob.
Další články
Je stabilita stavebního práva reálným cílem?
Advokátní kancelář KŠB byla odborným garantem diskuse legalwebu s názvem „Stabilita stavebního práva – iluze, nebo reálný cíl?“, která na konci dubna přivedla ke společnému stolu zástupce veřejné správy, developerů, profesních svazů i dalších odborníků ze stavební praxe. Debata se zaměřila na aktuálně projednávané změny nového stavebního zákona (NSZ) a jejich očekávané dopady.
EU261 in the Age of the Hormuz Blockade: How Airlines Can Protect Themselves Before the Crisis Peaks
EU261 in the Age of the Hormuz Blockade: How Airlines Can Protect Themselves Beforethe Crisis Peaks
KŠB zastupuje Olpran v insolvenčním řízení Bikero
Kocián Šolc Balaštík poskytuje právní poradenství společnosti Olpran, významnému výrobci jízdních kol, v souvislosti s insolvenčním řízením společnosti Bikero.