11.9.2009
Novinky

Sdělení Ministerstva financí

Ministerstvo financí (MF) vydalo Pokyn D – 324, s výkladem pojmu „bytové potřeby“ pro účely uplatnění úroků z úvěrů jako nezdanitelné části základu daně z příjmů fyzických osob

Podle výkladu MF lze za daňovou úlevu na bytové potřeby považovat i splácení úvěrů určených na splácení následných hypotečních úvěrů či úvěrů, kterými byly refinancovány předchozí úvěry. Pokyn byl publikován pod č.j. 39/62 250/2009-392 a je uveřejněn na webových stránkách České daňové správy MF (http://cds.mfcr.cz). Výklad MF uvedený v tomto pokynu je zcela opačný oproti původně presentovanému výkladu uveřejněnému ve sdělení MF z 15. června 2009. Domníváme se, že ti, kteří postupovali při přípravě svého daňového přiznání za rok 2008 podle předchozího sdělení MF, by mohli nyní podat dodatečné daňové přiznání a nezdanitelnou část úroků původně neuplatněnou nyní dodatečně uplatnit a snížit si tak daňovou povinnost.

Další články

26.5.2026
Novinky

Shortlist Legal 500 Central & Eastern Europe Awards 2026

KŠB a partner Pavel Dejl byli zařazeni na shortlist prestižních Legal 500 Central & Eastern Europe Awards 2026. Pavel v kategorii Czech Republic Lawyer of the Year a kancelář pak v kategorii Dispute Resolution Firm of the Year.

KŠB a partner Pavel Dejl byli zařazeni na shortlist prestižních Legal 500 Central & Eastern Europe Awards 2026. Pavel v kategorii Czech Republic Lawyer of the Year a kancelář pak v kategorii Dispute Resolution Firm of the Year.

25.5.2026
Spory

KŠB dosáhla významného úspěchu v jednom z mimořádně sledovaných řízení týkajících se přezkumu přiměřenosti protiplnění při vytěsnění minoritních akcionářů (squeeze-outu).

Městský soud v Praze v prvním stupni zamítl žaloby bývalých minoritních akcionářů společnosti PFNonwovens a.s., kteří zpochybňovali přiměřenost protiplnění vyplaceného při squeeze-outu realizovaném v březnu 2021 a domáhali se jeho navýšení až na dvojnásobek.

Městský soud v Praze v prvním stupni zamítl žaloby bývalých minoritních akcionářů společnosti PFNonwovens a.s., kteří zpochybňovali přiměřenost protiplnění vyplaceného při squeeze-outu realizovaném v březnu 2021 a domáhali se jeho navýšení až na dvojnásobek.

15.5.2026
Novinky

KŠB podpořila letošní SVOČ na Právnické fakultě UK

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík se letos stala partnerem Studentské vědecké a odborné činnosti (SVOČ) pořádané Právnickou fakultou Univerzity Karlovy.

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík se letos stala partnerem Studentské vědecké a odborné činnosti (SVOČ) pořádané Právnickou fakultou Univerzity Karlovy.