19.4.2011
Novinky

Sdělení Generálního ředitelství cel

Informace k osvobození od DPH při dovozu zboží

V souvislosti s novelou zákona o DPH dochází na základě § 71 odst. 3 písm. a) ZDPH k osvobození pouze toho dovozu zboží, jehož úhrnná hodnota nepřesahuje 22 EUR. Rozhodujícím dnem pro použití tohoto limitu je den, kdy bylo zboží předloženo k celnímu řízení.

Osvobození se nevztahuje na alkoholické nápoje, parfémy, toaletní vody, tabák a tabákové výrobky. Limit 150 EUR pro osvobození od cla zůstává nadále nezměněn.

Další články

12.6.2026
Novinky

Čtyři právničky KŠB zařazeny do přehledu TOP 100 žen českého právního byznysu

S potěšením oznamujeme, že hned čtyři právničky KŠB bylyzařazeny do letošního přehledu TOP 100 žen českého právního byznysu, kterýkaždoročně sestavuje projekt LEX ELITE a zveřejňuje magazín Euro.

S potěšením oznamujeme, že hned čtyři právničky KŠB bylyzařazeny do letošního přehledu TOP 100 žen českého právního byznysu, kterýkaždoročně sestavuje projekt LEX ELITE a zveřejňuje magazín Euro.

2.6.2026
Novinky

KŠB opět asistovala při přípravě, realizaci a řízení valné hromady ČEZ

Tým KŠB ve složení Jana Guričová, Martin Kubík a Jan Lasák pod vedením Petra Kasíka se i letos podílel na právní podpoře společnosti ČEZ při přípravě, realizaci a řízení její řádné valné hromady.

Tým KŠB ve složení Jana Guričová, Martin Kubík a Jan Lasák pod vedením Petra Kasíka se i letos podílel na právní podpoře společnosti ČEZ při přípravě, realizaci a řízení její řádné valné hromady.

2.6.2026
Novinky

DNS – co ještě je a co již není běžně dostupné plnění

Odborná literatura dříve uváděla, že dynamický nákupní systém lze přirovnat k běžnému nákupu na internetu. Nejvyšší správní soud ve svém rozsudku sp. zn. 22 As 15/2025-65 ze dne 12. května 2026 však tento názor významně modifikuje.

Odborná literatura dříve uváděla, že dynamický nákupní systém lze přirovnat k běžnému nákupu na internetu. Nejvyšší správní soud ve svém rozsudku sp. zn. 22 As 15/2025-65 ze dne 12. května 2026 však tento názor významně modifikuje.