Rozdělení společnosti O2 Czech Republic na shortlistu prestižního ocenění

Při odštěpení byla zachována existence společnosti O2, přičemž zároveň došlo ke vzniku nové společnosti Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (CETIN). V důsledku odštěpení došlo k tzv. unbundlingu, tedy oddělení činností telekomunikačního operátora (které bude nadále vykonávat O2) a telekomunikační infrastruktury (která přešla na nově vzniklý CETIN). Tento krok lze v oblasti telekomunikací považovat za celosvětový unikát a pravděpodobný vzor pro případné obdobné změny integrovaných operátorů ve světě. Vše ještě násobí skutečnost, že se jednalo o rozdělení subjektu, který má desítky tisíc akcionářů a jehož akcie jsou obchodovány na regulovaném trhu. O extrémní náročnosti celého procesu z pohledu právního řešení se lze podrobněji dočíst zde.
Zmiňovaná transakce byla v rámci soutěže konkrétně nominována v kategorii The 2015 Telecom Infrastructure Deal of the Year. Soutěž TMT Finance World Award organizuje britská společnost TMT Finance, zaměřující se na globální zpravodajství a organizování konferencí v oblasti telekomunikací, technologií a médií. Více informací o celé soutěži lze najít v tomto odkazu.
Další články
KŠB „skóruje“ při uzavření smlouvy na Centrum míčových sportů v Českých Budějovicích
29. 1. 2026 byla uzavřena smlouva o dílo na výstavbu Centra míčových sportů v Českých Budějovicích, významného sportovního a multifunkčního objektu, který výrazně obohatí sportovní infrastrukturu regionu.
Trend suburbanizace a udržitelné dojíždění – změní situaci novela stavebního zákona?
Projednávání aktuálního návrhu změny stavebního zákona (sněmovní tisk 67) se po prvním čtení posunulo k projednání do výborů Poslanecké sněmovny. Hlavním deklarovaným cílem je urychlení výstavby, a to zejména bytových domů. Nedostatek dostupných bytů je ve velkých městech palčivým problémem, a to nejen v České republice. Doslova se hovoří o trendu suburbanizace. Má tedy návrh změny stavebního zákona i ambici zvrátit tento trend a postačí k němu zvýšení bytové výstavby jako takové?
Úspěch litigačního týmu KŠB
Litigační tým KŠB ve složení Pavel Dejl a Hana Dejlová úspěšně zastupoval dlouholetého klienta ve sporu s Ministerstvem spravedlnosti ČR o náhradu ušlého zisku z důvodu nepřiměřeně dlouhého soudního řízení o vyloučení pozemku z konkurzní podstaty.