17.4.2007
Novinky

Profesor Dědič v první pětici nejvlivnějších českých právníků

Profesor Jan Dědič, partner advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík, je podle Hospodářských novin jedním z pěti nejvlivnějších právníků v České republice.

V anketě uspořádané deníkem Hospodářské noviny vyjádřilo svůj názor více nežpadesát respondentů z řad ústavních soudců, členů legislativní rady vlády,renomovaných advokátů včetně předsedů obou nejvyšších soudů či nejvyšší státnízástupkyně. Oslovení odpovídali na otázku kdo je nejvlivnějším současnýmprávníkem s ohledem na intelektuální vliv a měli uvést pět názorových vůdců.

Profesor Dědič byl hodnocen jako „autorita v obchodním právu“ a byl nejvýšehodnoceným právníkem z řad advokátů. Pro profesora Dědiče je přední umístění vžebříčku nejvlivnějších českých právníků druhým letošním oceněním poté, co byl vlednu tohoto roku vyhlášen Právníkem roku 2006 v kategorii obchodní právo.

Vítězem ankety se stal Pavel Holländer, místopředseda Ústavního soudu,následován profesorem Karlem Eliášem, členem Právnické fakulty Západočeskéuniverzity Plzeň. Celý článek a výsledky ankety zde

Další články

12.6.2026
Novinky

Čtyři právničky KŠB zařazeny do přehledu TOP 100 žen českého právního byznysu

S potěšením oznamujeme, že hned čtyři právničky KŠB bylyzařazeny do letošního přehledu TOP 100 žen českého právního byznysu, kterýkaždoročně sestavuje projekt LEX ELITE a zveřejňuje magazín Euro.

S potěšením oznamujeme, že hned čtyři právničky KŠB bylyzařazeny do letošního přehledu TOP 100 žen českého právního byznysu, kterýkaždoročně sestavuje projekt LEX ELITE a zveřejňuje magazín Euro.

2.6.2026
Novinky

KŠB opět asistovala při přípravě, realizaci a řízení valné hromady ČEZ

Tým KŠB ve složení Jana Guričová, Martin Kubík a Jan Lasák pod vedením Petra Kasíka se i letos podílel na právní podpoře společnosti ČEZ při přípravě, realizaci a řízení její řádné valné hromady.

Tým KŠB ve složení Jana Guričová, Martin Kubík a Jan Lasák pod vedením Petra Kasíka se i letos podílel na právní podpoře společnosti ČEZ při přípravě, realizaci a řízení její řádné valné hromady.

2.6.2026
Novinky

DNS – co ještě je a co již není běžně dostupné plnění

Odborná literatura dříve uváděla, že dynamický nákupní systém lze přirovnat k běžnému nákupu na internetu. Nejvyšší správní soud ve svém rozsudku sp. zn. 22 As 15/2025-65 ze dne 12. května 2026 však tento názor významně modifikuje.

Odborná literatura dříve uváděla, že dynamický nákupní systém lze přirovnat k běžnému nákupu na internetu. Nejvyšší správní soud ve svém rozsudku sp. zn. 22 As 15/2025-65 ze dne 12. května 2026 však tento názor významně modifikuje.