25.4.2012
•
Publikace
Profesor Dědič pro Právo & Byznys: Zjednodušil bych zákony
Za svým bohatým profesním životem se v březnovém měsíčníku Právo & Byznys ohlédl profesor Jan Dědič, partner advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík. Jeden z nejzkušenějších českých odborníků na obchodní právo, který na začátku letošního roku oslavil životní jubileum, se mimo jiné zamyslel nad úrovní českých zákonů. Ty podle něho trpí především častou a neuváženou novelizací.

Čím častější změny zákonů, tím menší ochota lidí se s nimi ztotožnit, myslí si profesor Dědič. Podle svých slov si je sám vědom, že právní regulace, na níž se podílel, ne vždy splnila původní očekávání. „Spousta věcí se mi ale snad podařila,“ říká.
Další články
29.9.2025
•
Novinky
Právní poradenství při financování RegioJetu
Tým KŠB pod vedením Josefa Kříže působil jako právní poradce České spořitelny a Komerční banky v souvislosti s vydáním zajištěných dluhopisů skupiny RegioJet, které budou přijaty k obchodování na pražské burze. Předpokládaný objem činí 1,5 miliardy Kč, ale může dojít k navýšení až na celkové 4 miliardy Kč. Asistence při této transakci je dalším úspěšným krokem v posilování našeho Capital Markets oddělení vedené Vlastimilem Piherou.
8.8.2025
•
Novinky
Projektové financování strategického logistického areálu v Nymburku
KŠB poskytla právní poradenství společnosti Facility Develop Group při zajištění dvou samostatných financování poskytnutých Trinity Bank. Prostředky budou využity k rozvoji a rozšíření velkého logistického parku v Nymburku, který má zásadní význam pro infrastrukturu celého středočeského regionu.