18.7.2016
Novinky

Právní poradenství pro Lumitrix při vstupu investora do společnosti

Advokátní kancelář KŠB poskytovala komplexní právní poradenství start-upu Lumitrix, zabývajícího se vývojem a výrobou software a hardware pro tzv. videomapping, při vstupu investora Y Soft Ventures do společnosti.

Právní poradenství se mj. týkalo vyjednávání a přípravy investiční smlouvy včetně smlouvy společnické a úpravy předkupních práv, dále smluv o zápůjčkách a korporačních záležitostí (valné hromady, převody podílů mezi společníky, strukturování podílů).

Výše investice Y Soft Ventures ve společnosti Lumitrix dosáhla 1 milionu USD. Videomapping, na který se Lumitrix zaměřuje, je směr audio-vizuálního umění využívajícího projekci ve volném prostoru na libovolné objekty. Uplatňuje se nejen v zábavním průmyslu, ale čím dál více například i v souvislosti s konceptem tzv. chytrých měst (smart cities).  

Další články

20.5.2025
Novinky

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že zemřel JUDr. Alexandr Kocián, jeden ze zakladatelů naší kanceláře.

Byl nejen ikonou karlovarské advokacie a uznávaným právníkem, ale také inspirativním kolegou, mentorem celé generace našich advokátů a v neposlední řadě člověkem se smyslem pro humor, který vždy šířil dobrou náladu.
19.5.2025
Novinky

Upozornění na podvodné emaily!

Zaznamenali jsme, že z různých gmail.com adres jsou rozesílány podvodné emaily označené jako "Nahlásit porušení autorských práv: Vyžaduje se opatření", ve kterých se odesílatel vydává za KŠB.
14.5.2025
M&A

Transakce, která se zapsala do historie českého IT. Seyfor vlastní 100 % v Dotykačce

Tým KŠB pod vedením Jána Béreše a Drahomíra Tomašuka s potěšením poskytl právní poradenství našemu dlouholetému klientovi, společnosti Seyfor, při získání plné kontroly nad společností Dotykačka ČR, lídrem českého trhu pokladních systémů.