1.5.2007
Novinky

Nový balíček opatření pro podporu volného pohybu zboží v rámci vnitřního trhu

Komise předložila 14. února balíček opatření, která mají umožnit volný pohybzboží v rámci vnitřního trhu. Mnoho společností v současné době nemá chuťpodnikat mimo svůj domácí trh, neboť jsou nuceny plnit v ostatních členskýchstátech různé technické normy. Komise schválila návrh Nařízení (Nařízeníurčující řízení v souvislosti s použitím určitých národních technických pravidelpro výrobky, které byly uvedeny právně do oběhu v jiných členských státech a ozrušení Rozhodnutí 3052/95), které má za úkol vypořádat se s těmito problémy.Návrh Nařízení obsahuje dva důležité aspekty. Za prvé, důkazní břemeno byloobráceno, takže nyní je na členských státech, aby odůvodnily opatřenízabraňující v přístupu zboží pocházejícího z jiného členského státu. Za druhé,návrh předpokládá vytvoření kontaktních míst pro výrobky v každém členskémstátě, která budou zodpovídat za poskytování informací podnikatelům a odpovědnýmúřadům v ostatních členských státech o technických pravidlech. Co se týčerozsahu, návrh se týká omezení jakýchkoliv průmyslově vyrobených produktů nebozemědělských produktů právně uvedených na trh v jednom členském státě, kterédosud nepodléhají komunitární harmonizaci. Návrh bude nyní postoupen do Rady aEvropského parlamentu k vyjádření jejich stanovisek.

Další články

5.8.2025
Novinky

Právní poradenství japonské skupině Ushio při akvizici divize společnosti ams-OSRAM

Tým KŠB pod vedením partnerky Dagmar Dubecké a advokátky Jany Guričové poskytl právní poradenství japonské společnosti Ushio Inc., světovému lídrovi v oblasti polovodičových technologií a speciálních osvětlení pro automobilový a průmyslový sektor, při akvizici segmentu „Entertainment & Industrial Lamps“ od rakouské skupiny ams-OSRAM Group, s více než stoletou historií.
28.7.2025
Novinky

Zakončení Smetanovy Litomyšle ve znamení hudby a pomoci

Letošní ročník festivalu Smetanova Litomyšl uzavřel koncert Velké finále – Americká story, který se konal pod patronací naší kanceláře. Vedle mimořádného hudebního zážitku měl večer i dobročinný rozměr – výtěžek byl věnován na podporu Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové s cílem pomoci mladým lidem ze sociálně znevýhodněného prostředí na jejich cestě ke vzdělání.
8.7.2025
Novinky

Poradenství J&T při vyhotovení dalšího bondového programu - projekt Europacity Berlín

KŠB poskytla právní poradenství svému dlouholetému klientovi, skupině J&T, při vyhotovení dalšího bondového programu. Tentokrát ve vztahu k projektu Europacity Berlín. Základní prospekt je již schválen Českou národní bankou a byly připraveny první konečné podmínky pro emisi ve výši 3 mld. Kč. Za KŠB se poradenství podílel Josef Kříž, který byl partnersky veden Martinem Krejčím. Schvalovací proces vedl Vlastimil Pihera.