1.8.2008
•
Novinky
Nové směrnice Rady v oblasti DPH
V únoru 2008 byly schváleny dvě nové směrnice Rady, které se zabývají DPH. Směrnice Rady 2008/8/ES zásadním způsobem mění stávající pravidla pro stanovení místa plnění u služeb, a tím určení členského státu EU k uplatnění DPH. Většina nových pravidel se bude zavádět od ledna 2010, zbývající pak postupně až do roku 2015.

Výchozí změnou je nové základní pravidlo, podle kterého by při poskytování služeb mělo docházet k jejich zdanění v místě skutečné spotřeby, namísto současného pravidla, podle kterého se zdaňuje v místě sídla poskytovatele. Také nové obecné pravidlo bude obsahovat mnoho výjimek.
Směrnice Rady 2008/9/ES stanoví s účinností od 1. ledna 2010 nová prováděcí pravidla pro vrácení daně z přidané hodnoty osobám povinným k dani usazeným v jiném členském státě. Změny, spočívající především v podávání a vyřizování žádostí elektronickou cestou, by měly proceduru vracení daně zjednodušit a zrychlit.
Další články
5.8.2025
•
Novinky
Právní poradenství japonské skupině Ushio při akvizici divize společnosti ams-OSRAM
Tým KŠB pod vedením partnerky Dagmar Dubecké a advokátky Jany Guričové poskytl právní poradenství japonské společnosti Ushio Inc., světovému lídrovi v oblasti polovodičových technologií a speciálních osvětlení pro automobilový a průmyslový sektor, při akvizici segmentu „Entertainment & Industrial Lamps“ od rakouské skupiny ams-OSRAM Group, s více než stoletou historií.
28.7.2025
•
Novinky
Zakončení Smetanovy Litomyšle ve znamení hudby a pomoci
Letošní ročník festivalu Smetanova Litomyšl uzavřel koncert Velké finále – Americká story, který se konal pod patronací naší kanceláře. Vedle mimořádného hudebního zážitku měl večer i dobročinný rozměr – výtěžek byl věnován na podporu Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové s cílem pomoci mladým lidem ze sociálně znevýhodněného prostředí na jejich cestě ke vzdělání.
8.7.2025
•
Novinky
Poradenství J&T při vyhotovení dalšího bondového programu - projekt Europacity Berlín
KŠB poskytla právní poradenství svému dlouholetému klientovi, skupině J&T, při vyhotovení dalšího bondového programu. Tentokrát ve vztahu k projektu Europacity Berlín. Základní prospekt je již schválen Českou národní bankou a byly připraveny první konečné podmínky pro emisi ve výši 3 mld. Kč. Za KŠB se poradenství podílel Josef Kříž, který byl partnersky veden Martinem Krejčím. Schvalovací proces vedl Vlastimil Pihera.