Nové Nařízení č. 1925/2006 o přidávání vitamínů a minerálních látek a některých dalších látek do potravin

Nařízení (ES) č. 1925/2006 Evropského parlamentu a Rady ze dne 20. prosince 2006o přidávání vitaminů a minerálních látek a některých dalších látek do potravinbylo publikováno dne 30. prosince 2006 a bude platit od 1 července 2007. Jednáse o první případ legislativy, který se specificky dotýká dobrovolného přidávánívitamínů a minerálních látek do potravin a jejímž cílem je poskytnout vyššíúroveň ochrany spotřebitelů, jakož i harmonizovat evropskou legislativuzajišťující obchod uvnitř EU. Nařízení rovněž obsahuje ustanovení, kterádovolují kontrolovat přidávání dalších substancí do potravin.
Další články
KŠB zastupuje Olpran v insolvenčním řízení Bikero
Kocián Šolc Balaštík poskytuje právní poradenství společnosti Olpran, významnému výrobci jízdních kol, v souvislosti s insolvenčním řízením společnosti Bikero.
Evropská komise navrhuje transformaci EUSPA na Agenturu EU pro kosmické služby
Evropská komise zveřejnila dne 7. dubna 2026 návrh nařízení o zřízení Agentury EU pro kosmické služby (European Union Space Services Agency, EUSSA), jímž se mění nařízení (EU) 2021/696. Návrh [COM(2026) 152 final] přináší zásadní rozšíření mandátu stávající agentury EUSPA se sídlem v Praze a zvýšení jejího rozpočtu na téměř dvojnásobek.
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele spuštěno
Již od 1. ledna 2026 je účinný zákon o jednotném měsíčním hlášení zaměstnavatele („JMHZ“), jehož cílem je ulehčit zaměstnavatelům plnění ohlašovacích povinností týkajících se zaměstnanců. Poprvé bylo možné JMHZ podat již od začátku dubna; systém se naplno rozběhne od července. V článku připomínáme, o jaké nové povinnosti jde, koho se týkají, od kdy platí a jaké sankce mohou hrozit za jejich nesplnění.