1.4.2007
Novinky

Nové Nařízení č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin

Nařízení (ES) č. 1924/2006 Evropského parlamentu a Rady ze dne 20. prosince 2006o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin bylo opětovněpublikováno v opravené podobě dne 18. ledna 2007 a vstoupí v platnost dne 1.července 2007. Jedná se o první případ legislativy, který specificky řešívýživová a zdravotní tvrzení, a jejímž cílem je poskytnout vyšší úroveň ochranyspotřebitelů, jakož i harmonizovat evropskou legislativu zajišťující obchoduvnitř EU. Toto nařízení bude kontrolovat výživová a zdravotní tvrzení za pomocípřehledů oprávněných tvrzení, která mohou být činěna při označování potravinspolečně s kritérii, která musí výrobek splňovat, aby mohla být používána.Příloha nařízení obsahuje přehled dovolených výživových tvrzení a nařízení azavádí procesy pro sestavení přehledu dovolených zdravotních tvrzení. Nařízenídále vyžaduje, aby Komise vytvořila výživové profily jako kritéria, která musísplňovat potraviny pro činění tvrzení.

Další články

5.2.2026
Nemovitosti a stavebnictví

KŠB „skóruje“ při uzavření smlouvy na Centrum míčových sportů v Českých Budějovicích

29. 1. 2026 byla uzavřena smlouva o dílo na výstavbu Centra míčových sportů v Českých Budějovicích, významného sportovního a multifunkčního objektu, který výrazně obohatí sportovní infrastrukturu regionu.

29. 1. 2026 byla uzavřena smlouva o dílo na výstavbu Centra míčových sportů v Českých Budějovicích, významného sportovního a multifunkčního objektu, který výrazně obohatí sportovní infrastrukturu regionu.

5.2.2026
Novinky

Trend suburbanizace a udržitelné dojíždění – změní situaci novela stavebního zákona?

Projednávání aktuálního návrhu změny stavebního zákona (sněmovní tisk 67) se po prvním čtení posunulo k projednání do výborů Poslanecké sněmovny. Hlavním deklarovaným cílem je urychlení výstavby, a to zejména bytových domů. Nedostatek dostupných bytů je ve velkých městech palčivým problémem, a to nejen v České republice. Doslova se hovoří o trendu suburbanizace. Má tedy návrh změny stavebního zákona i ambici zvrátit tento trend a postačí k němu zvýšení bytové výstavby jako takové?

Projednávání aktuálního návrhu změny stavebního zákona (sněmovní tisk 67) se po prvním čtení posunulo k projednání do výborů Poslanecké sněmovny. Hlavním deklarovaným cílem je urychlení výstavby, a to zejména bytových domů. Nedostatek dostupných bytů je ve velkých městech palčivým problémem, a to nejen v České republice. Doslova se hovoří o trendu suburbanizace.  Má tedy návrh změny stavebního zákona i ambici zvrátit tento trend a postačí k němu zvýšení bytové výstavby jako takové?

2.2.2026
Spory

Úspěch litigačního týmu KŠB

Litigační tým KŠB ve složení Pavel Dejl a Hana Dejlová úspěšně zastupoval dlouholetého klienta ve sporu s Ministerstvem spravedlnosti ČR o náhradu ušlého zisku z důvodu nepřiměřeně dlouhého soudního řízení o vyloučení pozemku z konkurzní podstaty.

Litigační tým KŠB ve složení Pavel Dejl a Hana Dejlová úspěšně zastupoval dlouholetého klienta ve sporu s Ministerstvem spravedlnosti ČR o náhradu ušlého zisku z důvodu nepřiměřeně dlouhého soudního řízení o vyloučení pozemku z konkurzní podstaty.