Nové mezinárodní smlouvy

SDĚLENÍ Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Smlouvy mezi Českou republikou a Polskou republikou o zamezení dvojímu zdanění a zabránění daňovému úniku v oboru daní z příjmu, které bylo publikováno ve Sbírce mezinárodních smluv (částka 55/2012) dne 31. 12. 2012.
Jedná se o zcela novou smlouvu, která se bude provádět od 1.1.2013 a která nahrazuje smlouvu uzavřenou v polovině 90 let. Smlouva vychází z mezinárodní modelové konvence OECD.
SDĚLENÍ Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Smlouvy mezi Českou republikou a Dánským královstvím o zamezení dvojímu zdanění a zabránění daňovému úniku v oboru daní z příjmu a Protokolu k ní, které bylo publikováno ve Sbírce mezinárodních smluv (předpis číslo 14/2013 Sb.m.s.) dne 28. 01. 2013.
Smlouva a Protokol k ní vstoupily v platnost a jsou účinné ke dni 17. prosince 2012 a její ustanovení se budou provádět od 1.1.2013. Smlouva z roku 1992 přestala být platná a přestala se provádět.
Další články
Je stabilita stavebního práva reálným cílem?
Advokátní kancelář KŠB byla odborným garantem diskuse legalwebu s názvem „Stabilita stavebního práva – iluze, nebo reálný cíl?“, která na konci dubna přivedla ke společnému stolu zástupce veřejné správy, developerů, profesních svazů i dalších odborníků ze stavební praxe. Debata se zaměřila na aktuálně projednávané změny nového stavebního zákona (NSZ) a jejich očekávané dopady.
EU261 in the Age of the Hormuz Blockade: How Airlines Can Protect Themselves Before the Crisis Peaks
EU261 in the Age of the Hormuz Blockade: How Airlines Can Protect Themselves Beforethe Crisis Peaks
KŠB zastupuje Olpran v insolvenčním řízení Bikero
Kocián Šolc Balaštík poskytuje právní poradenství společnosti Olpran, významnému výrobci jízdních kol, v souvislosti s insolvenčním řízením společnosti Bikero.