Nová rámcová úprava odpadů

Odrazem toho je pětistupňová hierarchie způsobů nakládání s odpady, stanovící pořadí preferencí od předcházení vzniku odpadů přes opětovné použití, recyklaci, další využití a až na posledním místě ekologicky šetrnou likvidaci. Směrnice stanoví nové cíle pro recyklaci odpadů do roku 2020, kdy mají členské státy dosáhnout např. u komunálního odpadu minimálně podílu ve výši 50 % a u stavebního a demoličního odpadu dokonce 70 %. Další povinností je vypracování národních prevenčních plánů. Směrnice zároveň vyjasňuje a definuje některé důležité pojmy včetně samotného pojmu odpad, který by měl být odlišován od tzv. vedlejších produktů. Z iniciativy České republiky je součástí schváleného znění rovněž omezení možnosti dovozu odpadu do zemí s nižšími náklady na jeho likvidaci.
Další články
KŠB poskytla právní poradenství STARLUX Airlines při vstupu na český trh
KŠB asistovala taiwanské letecké společnosti STARLUX Airlines v souvislosti s plánovaným vstupem na český trh a zahájením pravidelného leteckého spojení mezi Prahou a Tchaj-pejí.
KŠB potvrzuje své postavení v Chambers Global Guide 2026
V nejnovějším vydání prestižní ročenky Chambers Global Guide 2026 KŠB znovu stvrzuje své pevné místo mezi předními advokátními kancelářemi na českém trhu. Úspěch napříč všemi čtyřmi hodnocenými oblastmi potvrzuje stabilitu našich týmů i dlouhodobou důvěru klientů.
KŠB na společném fóru soudců a advokátů
Dne 12. února 2026 se v Brně uskutečnil 2. ročník společného setkání zástupců ze soudnictví a advokacie pod záštitou České advokátní komory a Nejvyššího správního soudu. Naši advokátní kancelář na tomto významném fóru zastupovali Petra Mirovská a Jakub Mehl.