1.5.2007
Novinky

Mezinárodní dohoda ohledně odstranění celních poplatků z léčiv schválena

Členské státy Evropské unie (dále jen „EU“) schválily mezinárodní dohodu, nazákladě které dojde k odstranění celních poplatků vztahujících se na všechnaléčiva obchodovaná s USA a Švýcarskem. Tato dohoda, které bylo dosaženo 12.ledna 2007, odstraňuje celní poplatky mezi EU, Švýcarskem a USA a vztahuje se nadokončené farmaceutické produkty a chemické meziprodukty používané při jejichvýrobě. Dohoda nahrazuje předchozí dohodu z roku 1994, která již samaumožňovala, aby mnoho léčiv využívalo nulové tarify, nevztahovala se ovšem naveškeré výrobky z poslední doby. Po této změně (schválení nové dohody) je novědalších 1290 výrobků přidáno k dosavadním 7329 výrobkům, které už teďprofitovaly z bezcelního zacházení. EU dováží více jak 80% svých léčiv z USA aŠvýcarska a Rada evropského chemického průmyslu (CEFIC) věří, že tato dohodamůže znamenat pro evropské farmaceutické společnosti úspory až ve výši 230 mil.€, a to už v samotném roce 2007.

Další články

6.5.2026
Nemovitosti a stavebnictví

Je stabilita stavebního práva reálným cílem?

Advokátní kancelář KŠB byla odborným garantem diskuse legalwebu s názvem „Stabilita stavebního práva – iluze, nebo reálný cíl?“, která na konci dubna přivedla ke společnému stolu zástupce veřejné správy, developerů, profesních svazů i dalších odborníků ze stavební praxe. Debata se zaměřila na aktuálně projednávané změny nového stavebního zákona (NSZ) a jejich očekávané dopady.

Advokátní kancelář KŠB byla odborným garantem diskuse legalwebu s názvem „Stabilita stavebního práva – iluze, nebo reálný cíl?“, která na konci dubna přivedla ke společnému stolu zástupce veřejné správy, developerů, profesních svazů i dalších odborníků ze stavební praxe. Debata se zaměřila na aktuálně projednávané změny nového stavebního zákona (NSZ) a jejich očekávané dopady.

5.5.2026
Novinky

EU261 in the Age of the Hormuz Blockade: How Airlines Can Protect Themselves Before the Crisis Peaks

EU261 in the Age of the Hormuz Blockade: How Airlines Can Protect Themselves Before the Crisis Peaks

EU261 in the Age of the Hormuz Blockade: How Airlines Can Protect Themselves Beforethe Crisis Peaks

28.4.2026
Novinky

KŠB zastupuje Olpran v insolvenčním řízení Bikero

Kocián Šolc Balaštík poskytuje právní poradenství společnosti Olpran, významnému výrobci jízdních kol, v souvislosti s insolvenčním řízením společnosti Bikero.

Kocián Šolc Balaštík poskytuje právní poradenství společnosti Olpran, významnému výrobci jízdních kol, v souvislosti s insolvenčním řízením společnosti Bikero.