11.9.2009
•
Novinky
Mezinárodní daňové vztahy
Sdělení Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Protokolu ke Smlouvě mezi vládou České republiky a vládou Ruské federace o zamezení dvojího zdanění a zabránění daňovému úniku v oboru daní z příjmu a z majetku bylo publikováno ve Sbírce mezinárodních smluv dne 9. července 2009, částka 24/2009

Nový protokol, kterým je doplněna stávající smlouva o zamezení dvojího zdanění, vstoupil v platnost dne 17. dubna 2009. Stávající smlouva je doplněna o nové ustanovení upravující vznik službové stálé provozovny po šesti měsících poskytování služeb. Z dalších změn upozorňujeme na zdaňování zisků ze zcizení akcií nebo jiných práv na společnosti, jejíž hodnota plyne z více než 50 % z nemovitého majetku. Tyto zisky se budou zdaňovat nově ve státě, kde je nemovitost umístěna. Tyto nové změny ve smlouvě o zamezení dvojího zdanění se budou uplatňovat ve vztahu k daňovým obdobím začínajícím 1. ledna 2010.
Další články
23.10.2025
•
Novinky
Kyberbezpečnost nově: tisíce firem čekají nové povinnosti. Iniciativa je plně na podnikateli.
Od 1. listopadu 2025 čeká tisíce firem v České republice napříč různými odvětvími zásadní změna v oblasti kybernetické regulace. Nový zákon o kybernetické bezpečnosti spolu s řadou doprovodných právních předpisů totiž výrazně rozšiřuje okruh subjektů, na které bude dopadat. Cílem regulace je zvýšit odolnost technické infrastruktury vůči kybernetickým hrozbám. Místo úzkého okruhu pouze klíčových institucí se nová pravidla budou vztahovat na široké spektrum firem a organizací, které poskytují tzv. regulované služby. Jde o služby zásadní pro fungování společnosti a státu, jejichž narušení či výpadek by mohly mít negativní dopady na bezpečnost státu, ekonomickou stabilitu a každodenní chod společnosti.
16.10.2025
•
Novinky
KŠB jako první velká nezávislá advokátní kancelář na českém trhu přináší do své praxe AI platformu Legora jako symbolické spojení českého práva a světové umělé inteligence
KŠB pokračuje ve své tradici být průkopníkem inovací v oblasti právních služeb. Jako první velká nezávislá advokátní kancelář na českém trhu začíná využívat platformu Legora, efektivního pomocníka postaveného na umělé inteligenci, který byl vyvinut speciálně pro právní profesionály. Tento krok posiluje naši dlouhodobou vizi – spojovat vysokou právní odbornost s moderními technologiemi a tím přinášet klientům ještě efektivněji špičkové právní služby.