KŠB realizovala převzetí jmění akciové společnosti do majetku podílového fondu, první transakci svého druhu v ČR

V důsledku této přeměny společnosti podle zákona č. 125/2008 Sb., o přeměnách obchodních společností a družstev, přešlo k 1. květnu 2009 jmění společnosti do majetku podílového fondu.
Na rozdíl od dnes již standardních operací spočívajících v převzetí jmění obchodní společnosti ze strany investičního fondu, k převzetí jmění do podílového fondu doposud, dle dostupných informací, nedošlo a tato operace se tak stala první realizovanou transakcí svého druhu v České republice.
Další články
KŠB „skóruje“ při uzavření smlouvy na Centrum míčových sportů v Českých Budějovicích
29. 1. 2026 byla uzavřena smlouva o dílo na výstavbu Centra míčových sportů v Českých Budějovicích, významného sportovního a multifunkčního objektu, který výrazně obohatí sportovní infrastrukturu regionu.
Trend suburbanizace a udržitelné dojíždění – změní situaci novela stavebního zákona?
Projednávání aktuálního návrhu změny stavebního zákona (sněmovní tisk 67) se po prvním čtení posunulo k projednání do výborů Poslanecké sněmovny. Hlavním deklarovaným cílem je urychlení výstavby, a to zejména bytových domů. Nedostatek dostupných bytů je ve velkých městech palčivým problémem, a to nejen v České republice. Doslova se hovoří o trendu suburbanizace. Má tedy návrh změny stavebního zákona i ambici zvrátit tento trend a postačí k němu zvýšení bytové výstavby jako takové?
Úspěch litigačního týmu KŠB
Litigační tým KŠB ve složení Pavel Dejl a Hana Dejlová úspěšně zastupoval dlouholetého klienta ve sporu s Ministerstvem spravedlnosti ČR o náhradu ušlého zisku z důvodu nepřiměřeně dlouhého soudního řízení o vyloučení pozemku z konkurzní podstaty.