13.6.2008
Novinky
Právo obchodních společností

KŠB asistovala skupině Skanska při restrukturalizaci zahrnující rozdělení odštěpením sloučením

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík asistovala společnosti Skanska CZ při restrukturalizaci skupiny Skanska v České a Slovenské republice. V rámci restrukturalizace došlo k novému holdingovému uspořádání skupiny pod nově založenou společností Skanska CS a k vyčlenění některých dosavadních aktivit společnosti Skanska CZ formou rozdělení odštěpením sloučením do tří existujících nástupnických společností.

Skupina Skanska v České a Slovenské republice (nyní holding Skanska CS) je členem celosvětové skupiny Skanska, která je jednou z předních světových společností poskytujících stavební služby a provozujících development.

Další články

5.2.2026
Nemovitosti a stavebnictví

KŠB „skóruje“ při uzavření smlouvy na Centrum míčových sportů v Českých Budějovicích

29. 1. 2026 byla uzavřena smlouva o dílo na výstavbu Centra míčových sportů v Českých Budějovicích, významného sportovního a multifunkčního objektu, který výrazně obohatí sportovní infrastrukturu regionu.

29. 1. 2026 byla uzavřena smlouva o dílo na výstavbu Centra míčových sportů v Českých Budějovicích, významného sportovního a multifunkčního objektu, který výrazně obohatí sportovní infrastrukturu regionu.

5.2.2026
Novinky

Trend suburbanizace a udržitelné dojíždění – změní situaci novela stavebního zákona?

Projednávání aktuálního návrhu změny stavebního zákona (sněmovní tisk 67) se po prvním čtení posunulo k projednání do výborů Poslanecké sněmovny. Hlavním deklarovaným cílem je urychlení výstavby, a to zejména bytových domů. Nedostatek dostupných bytů je ve velkých městech palčivým problémem, a to nejen v České republice. Doslova se hovoří o trendu suburbanizace. Má tedy návrh změny stavebního zákona i ambici zvrátit tento trend a postačí k němu zvýšení bytové výstavby jako takové?

Projednávání aktuálního návrhu změny stavebního zákona (sněmovní tisk 67) se po prvním čtení posunulo k projednání do výborů Poslanecké sněmovny. Hlavním deklarovaným cílem je urychlení výstavby, a to zejména bytových domů. Nedostatek dostupných bytů je ve velkých městech palčivým problémem, a to nejen v České republice. Doslova se hovoří o trendu suburbanizace.  Má tedy návrh změny stavebního zákona i ambici zvrátit tento trend a postačí k němu zvýšení bytové výstavby jako takové?

2.2.2026
Spory

Úspěch litigačního týmu KŠB

Litigační tým KŠB ve složení Pavel Dejl a Hana Dejlová úspěšně zastupoval dlouholetého klienta ve sporu s Ministerstvem spravedlnosti ČR o náhradu ušlého zisku z důvodu nepřiměřeně dlouhého soudního řízení o vyloučení pozemku z konkurzní podstaty.

Litigační tým KŠB ve složení Pavel Dejl a Hana Dejlová úspěšně zastupoval dlouholetého klienta ve sporu s Ministerstvem spravedlnosti ČR o náhradu ušlého zisku z důvodu nepřiměřeně dlouhého soudního řízení o vyloučení pozemku z konkurzní podstaty.