22.6.2021
Novinky
M&A
TMT

KŠB asistovala Sandberg Capital při akvizici DAKTELA

Tým KŠB pod vedením Drahomíra Tomašuka a Jána Béreše asistoval při další významné akvizici v oblasti IT. Klient, společnost Sandberg Capital, získal prostřednictvím nového fondu Sandberg Investment Fund II podíl ve výši 40 procent v české technologické společnosti DAKTELA zabývající se komplexními řešeními pro kontaktní centra a komunikací se zákazníky.

Sandberg Capital působí na trhu od roku 2014 a zaměřuje se na akvizice společností v oblastech jako je IT, telekomunikace, zemědělství, vzdělávání a maloobchod.

Společnost DAKTELA působí na českém trhu od roku 2005 a má více než 850 klientů (mimo jiné Rohlík, Mall, Bohemia Energy či Notino) v pěti zemích – kromě českého trhu je aktivní na Slovensku, v Maďarsku, v Polsku a ve Velké Británii. Partnerství se Sandberg Capital umožní společnosti rozvoj produktů a expanzi na další zahraniční trhy.

Naše poradenství spočívalo v provedení právní prověrky skupiny DAKTELA, v přípravě a vyjednávání akviziční a akcionářské smlouvy.

Více informací naleznete například zde nebo zde.

Další články

26.6.2026
Novinky

Partner KŠB Tomáš Sequens vystoupil na konferenci Právo a životní prostředí

Partner KŠB Tomáš Sequens se zúčastnil konference Právo a životní prostředí, kterou v pražské Truhlárně Karlín uspořádaly Česká justice a Ekonomický deník. Konference přivedla k jednomu stolu zástupce státní správy, podnikatelského sektoru, odborné veřejnosti i právní praxe, aby diskutovali aktuální výzvy spojené s ochranou životního prostředí, dekarbonizací a regulatorním rámcem pro podnikání.

Partner KŠB Tomáš Sequens se zúčastnil konference Právo a životní prostředí, kterou v pražské Truhlárně Karlín uspořádaly Česká justice a Ekonomický deník. Konference přivedla k jednomu stolu zástupce státní správy, podnikatelského sektoru, odborné veřejnosti i právní praxe, aby diskutovali aktuální výzvy spojené s ochranou životního prostředí, dekarbonizací a regulatorním rámcem pro podnikání.

18.6.2026
Novinky

Právní podpora Smetanovy Litomyšle pohledem KŠB

Kolegyně Sylvie Sobolová a Jana Guričová poskytly rozhovor legalwebu Jana Januše o právní podpoře Smetanovy Litomyšle, jednoho z nejvýznamnějších hudebních festivalů v České republice.

Kolegyně Sylvie Sobolová a Jana Guričová poskytly rozhovor legalwebu Jana Januše o právní podpoře Smetanovy Litomyšle, jednoho z nejvýznamnějších hudebních festivalů v České republice.

17.6.2026
Novinky

KŠB na vyhlášení výsledků XIX. ročníku Studentské vědecké a odborné činnosti na Právnické fakultě UK

Kocián Šolc Balaštík byla i letos partnerem Studentské vědecké a odborné činnosti (SVOČ) na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Slavnostní vyhlášení výsledků XIX. ročníku soutěže proběhlo 11. června 2026 za účasti studentů, akademiků i partnerů soutěže.

Kocián Šolc Balaštík byla i letos partnerem Studentské vědecké a odborné činnosti (SVOČ) na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Slavnostní vyhlášení výsledků XIX. ročníku soutěže proběhlo 11. června 2026 za účasti studentů, akademiků i partnerů soutěže.