25.5.2015
Novinky

DAŇ Z NEMOVITÝCH VĚCÍ

Připomínáme, že do 1. června 2015 je splatná daň z nemovitých věcí za rok 2015 (případně její první splátka). Finanční úřady zasílají složenky k platbě této daně fyzickým osobám nebo právnickým osobám, které nemají zřízenu datovou schránku, poštou.

Pokud se nemovitosti poplatníka nacházejí v územní působnosti více finančních úřadů, budou v jedné obálce složenky za všechny finanční úřady. Poplatníci by měli složenky obdržet nejpozději do 25. května.

Finanční správa zveřejnila informaci o hromadných předpisných seznamech na daň z nemovitých věcí, kterými místně příslušné Finanční úřady sdělují novou výši daně. Na hromadném seznamu jsou uvedeni poplatníci, u nichž za zdaňovací období 2015 došlo ke změně výše daně oproti předchozímu roku či oproti částce vypočtené v daňovém přiznání. Hromadné předpisné seznamy jsou pro poplatníky zpřístupněny k nahlédnutí na všech územních pracovištích příslušného finančního úřadu v pracovních dnech od 30. dubna do 1. června včetně.

Poplatníkům neuvedeným na hromadném předpisném seznamu bude daň stanovena podle zákona o dani z nemovitých věcí ve výši poslední známé daňové povinnosti nebo na základě informací uvedených v daňovém přiznání.

Pokud poplatník neobdrží obálku se složenkou k placení daně z nemovitých věcí a bude si chtít zjistit, zda se jeho daňová povinnost nezměnila, doporučujeme ověřit, zda není uveden v těchto seznamech nebo se alespoň s telefonickým dotazem obrátit na pracovníka správce daně.

Další články

10.6.2025
Novinky

Poradenství J&T při emisi dluhopisů EMMA Capital

KŠB poskytla právní poradenství svému dlouholetému klientovi, skupině J&T, při vyhotovení bondového programu investiční skupiny EMMA Capital. Základní prospekt je již schválen Českou národní bankou a byl notifikován Slovenské národní bance. Za KŠB se poradenství podílel Josef Kříž, který byl partnersky veden Vlastimilem Piherou.
28.5.2025
Novinky

Asistence společnosti GRIDARCH a.s. při prodeji pozemků v Ostrava Airport Multimodal Park

Tým KŠB (Jiří Horník, Jakub Porod, Jakub Mehl) poskytl právní poradenství společnosti GRIDARCH a.s. při prodeji pozemků v Ostrava Airport Multimodal Park (OAMP), na kterých vzniká průmyslová zóna s logistickými parky. Kupujícím pozemků o rozloze 110.000 m2 komerční plochy je skupina EQT Exeter.
20.5.2025
Novinky

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že zemřel JUDr. Alexandr Kocián, jeden ze zakladatelů naší kanceláře.

Byl nejen ikonou karlovarské advokacie a uznávaným právníkem, ale také inspirativním kolegou, mentorem celé generace našich advokátů a v neposlední řadě člověkem se smyslem pro humor, který vždy šířil dobrou náladu.