Filantropie

Tým KŠB má unikátní zkušenosti v oblasti soukromé filantropie a jeho členové patří k předním odborníkům v oblasti nadačního práva. Našimi klienty jsou nejen největší nadace v zemi, ale i malé nadační fondy se širokým spektrem činností, od paliativní péče po správu uměleckých děl.

Poskytování právních služeb filantropickým projektům chápeme jako výraz sociální zodpovědnosti a inherentní součást identity naší advokátní kanceláře. Tyto služby proto poskytujeme za výrazně nižší odměnu či dle okolností zcela v režimu pro bono.

Nadacím a nadačním fondům poskytujeme průběžné dlouhodobé poradenství ve všech právních a daňových aspektech jejich činnosti, pomáháme se vznikem nových projektů nebo v souvislosti s jejich restrukturalizací.

Asistujeme mimo jiné i v oblasti regulace veřejných sbírek, správy dárcovských či přidružených fondů, vztahů filantropických struktur v rámci podnikatelských seskupení, jejich interakci se strukturami správy rodinného majetku či s investičními strukturami, jako jsou investiční fondy. Často řešíme otázky autorských práv a podmínek hospodářské činnosti veřejně prospěšných poplatníků.

Hlavní kontakt(y) pro toto odvětví

Reference

Výbor dobré vůle-Nadace Olgy HavlovéIMPULS, nadační fondNadace ViaSociální nadační fond hlavního města PrahyNadace rodiny Vlčkových3W FoundationNadační fond Krok domůNadace ANadační fond TišinaNadace rodiny BouškovýchKarel Komárek Family FoundationNadace pro podporu České filharmonieNadační fond Václava CigleraNadační fondu Evy PavlovéNadace ExperientiaNadace O (Nadační fond rodiny Orlických)Knihovna Václava HavlaNadace OKDNadační fond KaprainNadační fond MixitDonioDobrobotKladné nulyVia Clarita