Doprava a letectví

Ačkoli cílem je vždy přepravit osoby nebo zboží z místa na místo, každý druh dopravy má svá specifika a úskalí. Navíc mnohdy podléhá přísné regulaci na různých úrovních. Pohybujeme se v oblasti dopravy dlouho a jsme tak schopni efektivně poradit všem subjektům v rámci daného odvětví. Radíme dopravcům, poskytovatelům dopravním infrastruktury, investorům a bankám při financování do infrastruktury nebo do dopravních prostředků, pojišťovnám a někdy i regulátorům. Poradíme si nejen se smlouvami, ale i se složitou regulací, řešením pojistných událostí nebo sporů ze smluv nebo z odpovědnosti vůči třetím osobám. Z našich zkušeností pak těží klienti i při fúzích a akvizicích v daném oboru.

Dlouhodobě pak poskytujeme právní poradenství v oblasti leteckého a vesmírného práva. Společnosti podnikající v těchto sektorech čelí mnohým výzvám týkajícím se každodenního provozu, financování, národní i mezinárodní regulace, certifikace letadel a podobně. KŠB jako jediná kancelář v ČR nabízí služby v oblasti letectví prostřednictvím partnera Jiřího Horníka, absolventa prestižního Institutu leteckého a vesmírného práva při McGill University.

Hlavní kontakt(y) pro toto odvětví

Reference

ABS JetsAERO Vodochody AEROSPACEAir CanadaAir FranceB. aircraftBBAM Aircraft Leasing & ManagementBOC AviationCirrus AircraftČeské aerolinieČeské dráhyČSAD SlanýDopravní podnik PrahaeasyJetEkobusesc AerospaceAgentura evropské unie pro vesmírný program (EUSPA)flydubaiLetiště PrahaMinisterstvo dopravy ČROHB CzechspacePegasus AirlinesPiper AircraftPlzeňské městské dopravní podniky Řízení letového provozuRegioJetSmartwingsŠKODA TransportationTunisairUnited AirlinesVG Flying BirdXL Insurance
Doprava a letectví