28.10.2024
Novinky
M&A

Asistence KŠB při prodeji skupiny Litostroj

Tým pod vedením advokáta Jakuba Poroda s podporou partnera Martina Krejčího, koncipienta Jakuba Mehla a slovinské advokátní kanceláře ODI poskytl právní poradenství skupině Energo-Pro při prodeji výrobce turbín, společnosti Litostroj. Kupujícím je strojírenská skupina Wikov Industry, která vyrábí mechanické převodovky a ozubená kola pro větrnou a vodní energetiku, petrochemický průmysl a kolejová vozidla.

Litostroj patří mezi světovou špičku v projektování a výrobě turbín do vodních elektráren s ročními tržbami okolo dvou miliard korun a je konkurentem americké skupiny GE, japonské Hitachi Mitsubishi či německé společnosti Voith.

Transakce zahrnuje kromě ČR i Slovinsko, kde Litostroj vyrábí turbíny a čerpadla, a také Kanadu a Spojené státy, které jsou pro Litostroj klíčovými trhy, kde působí Litostroj Hydro a Litostroj US.

Naše poradenství zahrnovalo asistenci se strukturováním transakce a přípravou a vyjednávání akvizičních smluv.

Více informací naleznete v médiích například zde, zde či zde.

Další články

20.4.2026
Pracovní právo

Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele spuštěno

Již od 1. ledna 2026 je účinný zákon o jednotném měsíčním hlášení zaměstnavatele („JMHZ“), jehož cílem je ulehčit zaměstnavatelům plnění ohlašovacích povinností týkajících se zaměstnanců. Poprvé bylo možné JMHZ podat již od začátku dubna; systém se naplno rozběhne od července. V článku připomínáme, koho se nové povinnosti týkají, od kdy a jaké jsou, a jaké sankce mohou hrozit za jejich nesplnění.

Již od 1. ledna 2026 je účinný zákon o jednotném měsíčním hlášení zaměstnavatele („JMHZ“), jehož cílem je ulehčit zaměstnavatelům plnění ohlašovacích povinností týkajících se zaměstnanců. Poprvé bylo možné JMHZ podat již od začátku dubna; systém se naplno rozběhne od července. V článku připomínáme, o jaké nové povinnosti jde, koho se týkají, od kdy platí a jaké sankce mohou hrozit za jejich nesplnění.

17.4.2026
Novinky

Jiří Horník na Droneconu 2026

Na letošním ročníku odborného fóra Dronecon vystoupil partner Jiří Horník hned ve dvou panelových diskusích.

Na letošním ročníku odborného fóra Dronecon vystoupil partner Jiří Horník hned ve dvou panelových diskusích.

16.4.2026
Novinky

Spolupráce se Světovou bankou: přínos k analýze podnikatelského prostředí v České republice

Kateřina Štěpánková se aktivně zapojila do mezinárodního projektu Subnational Business Ready in the European Union 2025, který již tradičně vede Světová banka (World Bank) ve spolupráci s Evropskou komisí (DG REGIO).

Kateřina Štěpánková se aktivně zapojila do mezinárodního projektu Subnational Business Ready in the European Union 2025, který již tradičně vede Světová banka (World Bank) ve spolupráci s Evropskou komisí (DG REGIO).