Asistence Yeong Chin Machinery při akvizici podílu ve společnosti TRIMILL02/08/22 / Zprávy

Tým KŠB pod vedením Dagmar Dubecké a Jána Béreše poskytl právní poradenství společnosti Yeong Chin Machinery při akvizici většinového akciového podílu ve společnosti TRIMILL.

Společnost TRIMILL byla založena v roce 2000 a specializuje se na vývoj, konstrukci, montáž, uvádění do provozu, prodej a servis obráběcích strojů určených zejména pro obrábění forem a lisovacích nástrojů. Yeong Chin Machinery Industries je tchajwanská společnost založená v roce 1954 a specializuje se na výrobu obráběcích strojů.

Naše asistence zahrnovala komplexní transakční poradenství. Dále jsme klientovi asistovali při přípravě žádosti pro schválení akvizice jako zahraniční investice a zastupovali jej v příslušeném řízení – jednom z prvních v České republice. Systém pro kontrolu investic ze zemí mimo EU do strategických aktiv relevantních pro bezpečnost a vnitřní pořádek České republiky je platný od 1. května 2021 a některé zahraniční investice do českých aktiv (a to i těch soukromých) tak podléhají předchozímu schválení Ministerstva průmyslu a obchodu.

Více informací naleznete v tiskových zprávách společností zde a zde.