Úvod » O nás » Ranking a ocenění » Ranking a ocenění: Martin...

Martin Šolc Právníkem roku 2007

Martin Šolc, partner advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB), byl v soutěži Právník roku zvolen odbornou porotou Právníkem roku 2007 v kategorii obchodní právo. Soutěž organizuje Česká advokátní komora a společnost epravo.cz pod záštitou ministra spravedlnosti ČR a dalších právnických profesních organizací, tj. Notářské komory ČR, Exekutorské komory ČR, Soudcovské unie ČR, Unie státních zástupců ČR a Unie podnikových právníků ČR.

Ve třetím ročníku soutěže Právník roku zopakovala KŠB úspěch z předchozích dvou let. V úvodním ročníku soutěže byl Právníkem roku 2005 pro oblast nemovitostí vyhlášen partner KŠB Jiří Balaštík a v loňském roce získal ocenění Právník roku 2006 v kategorii obchodního práva partner KŠB profesor Jan Dědič.

Martin Šolc patří k předním českým právním expertům v oblasti obchodního práva, zejména fúzí a akvizic a cenných papírů. Mezinárodní ratingové agentury hodnocení trhu právních služeb jej dlouhodobě označují jako jednoho z vedoucích odborníků v uvedených oblastech specializace v České republice. Prestižní ratingové publikace Chambers Global a Chambers Europe jej uvádějí mezi třemi nejvýznamnějšími odborníky v ČR pro oblast korporačního práva a fúzí a akvizic.

Martin Šolc se rovněž ve značné míře věnuje profesním aktivitám a otázkám dodržování lidských práv a konceptu právního státu. Aktivně působí zejména v International Bar Association (IBA, Mezinárodní advokátní komora), ve které zastává prestižní pozici předsedy jedné ze dvou divizí IBA – Public and Professional Interest Division. Je autorem řady odborných článků v mezinárodních a tuzemských publikacích a členem redakční rady renomovaného právního časopisu European Lawyer.

Ke stažení

Copyright © 2000 – 2020, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web ch

×