Úvod » Novinky a publikace

Novinky a publikace  rss

Záznamů celkem: 918 / Zobrazeno: 41–60
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

KŠB zabodovala v aktuální ročence Chambers Global 2020

Aktuality z KŠB   18. 2. 2020 Link

Renomovaná britská ratingová společnost Chambers and Partners opět doporučuje ve své aktuální publikaci „Chambers Global 2020“ advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík.

KŠB poskytovala právní služby Nadaci Experientia

Aktuality z KŠB   29. 1. 2020 Link

Tým KŠB pod vedením partnera Vlastimila Pihery poskytl právní služby Nadaci Experientia v souvislosti s transformací a profesionalizací nadace.

Jan Lasák a Vlastimil Pihera novými partnery KŠB

Aktuality z KŠB   7. 1. 2020 Link

Novými partnery KŠB se k 1. lednu 2020 stali dosavadní counselové Jan Lasák a Vlastimil Pihera.

Ocenění Jana Dědiče a Vlastimila Pihery za přínos české legislativě

Aktuality z KŠB   17. 12. 2019 Link

Partner KŠB profesor Jan Dědič a counsel KŠB Vlastimil Pihera byli 11. prosince mezi osobnostmi oceněnými za přínos české legislativě u příležitosti 50. výročí vzniku Legislativní rady vlády ČR, poradního orgánu vlády pro legislativní činnost.

KŠB asistovala holdingu Solitea při akvizici Clever Decision

Aktuality z KŠB   10. 12. 2019 Link

Tým KŠB pod vedením partnera Drahomíra Tomašuka zastupoval holding Solitea při akvizici 100% podílu ve společnosti Clever Decision, spol. s r.o., významného dodavatele BI řešení a datových skladů v České a Slovenské republice.

Asistence KŠB při akvizici společnosti IGNUM

Aktuality z KŠB   21. 11. 2019 Link

Tým KŠB pod vedením partnera Drahomíra Tomašuka zastupoval společnost WY Group patřící do skupiny Sandberg Capital při akvizici IGNUM, s.r.o, významné české společnosti působící již 19 let na poli webhostingu a domén.

Dagmar Dubecká a Simona Hornochová mezi Významnými právničkami roku 2019

Aktuality z KŠB   18. 11. 2019 Link

Řídící partnerka Dagmar Dubecká a daňová poradkyně Simona Hornochová se umístily v žebříčku Významné právničky Česka dle magazínu Právní rádce.

Účast v panelové Debatě s Ženami v právu a Den otevřených dveří v KŠB

Aktuality z KŠB   5. 11. 2019 Link

V rámci našeho partnerství projektu Setkání významných právniček se partnerka KŠB Sylvie Sobolová zúčastní Debaty s Ženami v právu, která se uskuteční v pondělí 18. listopadu 2019 na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Debata bude součástí programu, který bude probíhat od 17:30 do 19:00.

25. Adventní koncert pro Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové

Aktuality z KŠB   9. 10. 2019 Link

Adventní koncert dobré vůle, který již od roku 1995 organizuje advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík ve prospěch Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, se letos uskuteční v neděli 8. prosince 2019 od 19.00 hod. v koncertní síni kostela sv. Šimona a Judy na Starém Městě v Praze.

KŠB od září 2019 v novém

Aktuality z KŠB   19. 9. 2019 Link

KŠB od září 2019 rozšířila své stávající prostory o nové klientské patro situované v 6. patře budovy Jungmannova Plaza.

KŠB podpořila Letní školu obchodního práva

Aktuality z KŠB   13. 9. 2019 Link

Letní škola obchodního práva pořádaná pravidelně Právnickou fakultou Masarykovy univerzity v Brně ve spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Palackého se tento rok ve dnech 15. – 19. července 2019 opět konala ve Velkých Bílovicích.

Asistence KŠB při prodeji Panorama Hotel Prague

Aktuality z KŠB   11. 9. 2019 Link

Tým KŠB (partner Václav Rovenský a advokát Jakub Porod) poskytl komplexní právní poradenství společnosti Corinthia Palace Hotel Company Limited při prodeji jejího Panorama Hotel Prague a souvisejících nemovitostí rakouské developerské skupině S+B.

KŠB asistovala společnosti PepsiCo CZ (ze skupiny Karlovarské minerální vody) při prodeji části závodu Toma

Aktuality z KŠB   9. 9. 2019 Link

Tým KŠB (řídící partnerka Dagmar Dubecká a advokátka Jana Guričová) poskytl komplexní právní poradenství společnosti PepsiCo ze skupiny KMV při vyčlenění a následném prodeji části závodu Toma. Výrobce balených vod kupuje Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

KŠB asistovala skupině Karlovarské minerální vody při akvizici největšího srbského výrobce minerálek

Aktuality z KŠB   27. 8. 2019 Link

Tým KŠB pod vedením partnerů Dagmar Dubecké a Martina Krejčího společně s advokáty Ivem Průšou a Janou Guričovou poskytl právní poradenství skupině Karlovarské minerální vody (KMV), která formou společného podniku (joint venture) se společností PepsiCo získala největšího srbského výrobce minerálních vod a nealkoholických nápojů, společnost Knjaz Miloš.

KŠB asistovala skupině Solitea při akvizici společností Dotykačka a Smart Software

Aktuality z KŠB   19. 8. 2019 Link

KŠB poskytla komplexní právní poradenství skupině Solitea při koupi podílu ve společnosti Dotykačka a při akvizici společnosti Smart Software, provozující značku Markeeta. Poradenství spočívalo především v přípravě a vyjednávání akvizičních smluv.

Naše právní služby pro skupinu Solitea zahrnovaly rovněž poradenství ve věci bankovního financování výše zmíněných akvizic.

Sportovní úspěch KŠB

Aktuality z KŠB   3. 7. 2019 Link

Štafeta KŠB složená z Lucie Kretkové, Jána Béreše, Vladimíra Tropa a Jaroslava Zahradníčka obsadila třetí místo v letošním Chambers Cupu, běžeckém závodu konaném na pražském Výstavišti a v přilehlé Stromovce v rámci O2 Pražské štafety, který je určen pro zaměstnance a členy obchodních komor.

Adaptační zákon ke GDPR je účinný

Aktuality z KŠB   25. 4. 2019 Link

24. dubna 2019 byl ve Sbírce zákonů jako zákon č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů vyhlášen takzvaný adaptační zákon ke GDPR.

Vznik účetní firmy KŠB Accounting s.r.o.

Aktuality z KŠB   12. 4. 2019 Link

Ve snaze doplnit nabídku služeb poskytovaných naší advokátní kanceláří jsme se rozhodli založit dceřinou společnost KŠB Accounting s.r.o. (KŠBA). KŠBA je účetní firma poskytující komplexní služby v oblasti vedení a zpracování účetnictví a reportingu, a to jak tuzemským, tak zahraničním subjektům podnikajícím na českém trhu.

KŠB zabodovala v aktuální ročence Chambers Europe 2019

Aktuality z KŠB   3. 4. 2019 Link

Renomovaná britská ratingová společnost Chambers and Partners opět doporučuje ve své aktuální publikaci „Chambers Europe 2019“ advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík.

Komentář k zákonu o státním podniku

Publikace   22. 2. 2019 Link

Skupina našich advokátů (Jan Dědič, Jana Guričová, Josef Kříž, Jan Lasák, Jakub Porod) vydala pod nakladatelstvím Wolters Kluwer v září minulého roku komentář k zákonu o státním podniku (dostupný zde).

Copyright © 2000 – 2021, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web ch

×