Úvod » Novinky a publikace

Novinky a publikace  rss

Záznamů celkem: 935 / Zobrazeno: 121–140

Jan Šovar novým advokátem KŠB

Aktuality z KŠB   7. 8. 2017 Link

1. srpna 2017 se stal advokátem Jan Šovar, který v advokátní kanceláři Kocián Šolc Balaštík (KŠB) již působí jako expert na právo finančních trhů.

Agrofert definitivně vyhrál spor s United Bakeries

Aktuality z KŠB   29. 6. 2017 Link

Skupina United Bakeries, která prodává pečivo pod značkami Delta nebo Odkolek, definitivně prohrála spor se společností Agrofert zastupovanou advokátní kanceláří KŠB.

Právní poradenství při koupi turecké energetiky

Aktuality z KŠB   26. 6. 2017 Link

KŠB poskytla právní služby energetické skupině Energo-Pro při koupi 100 % akcií turecké společnosti Murat Nehri, která vlastnila rozestavěnou přehradu s vodní elektrárnou Alpaslan 2 v jihovýchodním Turecku.

Advokátka KŠB Martina Parusová-Zímová se podílela na vzniku nové publikace o franchisingu

Aktuality z KŠB   22. 6. 2017 Link

Martina Parusová-Zímová je spoluautorkou publikace 2nd Edition of the International Franchise Handbook, vydané společností DWF Germany Rechtsanwaltsgesellschaft mbH, kde přispěla pasáží zaměřenou na právní rámec franchisingu v České republice.

KŠB se podílela na přípravě International Public Procurement Publication

Publikace   19. 6. 2017 Link

Thompson Reuters ve spolupráci s Center for International Legal Studies vydalo publikaci obsahující přehled právní úpravy v oblasti veřejných zakázek. Publikace shrnuje právní úpravu v několika desítkách jurisdikcí.

Jaká jsou úskalí monitoringu zaměstnanců v souvislosti s ochranou dat?

Aktuality z KŠB   14. 6. 2017 Link

Nad tímto tématem se v článku pro CEE Legal Matters zamýšleli jeho autoři, counsel Drahomír Tomašuk společně s advokátem Jaroslavem Zahradníčkem. 

Martin Šolc získal mezinárodní ocenění za celoživotní přínos českému právnímu trhu

Aktuality z KŠB   7. 6. 2017 Link

Za celoživotní přínos českému právnímu trhu byl na varšavském mezinárodním právním setkání General Counsel Summit 2017 oceněn Martin Šolc. Zakládající partner advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB) je mimo toto první ocenění udělované CEE Legal Matters také vůbec prvním zástupcem zemí střední a východní Evropy, který na začátku letošního roku stanul v čele největší světové organizace v oboru advokacie – Mezinárodní advokátní komory (IBA).

Úspěch KŠB v civilním řízení ze smlouvy o dílo na dodávku části energetického celku

Aktuality z KŠB   2. 6. 2017 Link

KŠB úspěšně zastupovala zhotovitele části jedné ze severočeských elektráren, a to ve sporu s objednatelem díla o zaplacení odměny za jeho zhotovení. Předmětem sporu o zaplacení pohledávky klienta byl i uplatněný nárok protistrany na úhradu smluvní pokuty a odměny z tvrzené dohody o dodávkách prací a výkonných pracovníků.  KŠB v plném rozsahu uspěla s nárokem klienta i obranou před uplatněnými nároky protistrany, a to nejen před prvoinstančním krajským soudem, ale i odvolacím vrchním soudem. 

Advokátní kancelář KŠB se počtvrté stala nejlepší právní firmou v ČR

Aktuality z KŠB   13. 4. 2017 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík (KŠB) získala od renomované britské ratingové agentury Chambers & Partners již počtvrté titul nejlepší právní firmy v Česku. 

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík posiluje svůj německý tým

Aktuality z KŠB   16. 3. 2017 Link

Řady advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB) od 15. března 2017 posílí dva noví advokáti a jedna advokátní koncipientka. Pozici counsela bude nově v KŠB zastávat německý advokát Rainer Frank, zároveň do KŠB nastoupí na pozici advokátky Pavla Veselková a na pozici advokátní koncipientky Petra Dosoudilová.

KŠB letos opět nominována na ocenění Law Firm of the Year v rámci Chambers Europe Awards 2017

Aktuality z KŠB   20. 2. 2017 Link

Advokátní kancelář KŠB je letos znovu nominována na  ocenění Chambers Europe Awards 2017, a to v kategorii nejlepší advokátní kancelář v České republice. Prestižní ocenění dlouhodobě uděluje renomovaná britská ratingová společnost Chambers and Partners.

Úspěch v soudním řízení o odškodnění za nepřiměřenou délku správního řízení

Aktuality z KŠB   16. 2. 2017 Link

KŠB dosáhla významného úspěchu v řízení o náhradu nemajetkové újmy za nepřiměřenou délku řízení o udělení licence k podnikání v oblasti odpadového hospodářství, ve kterém postupně rozhodovali ministerstvo a ministr životního prostředí, správní soudy a opětovně správní orgány.

Právní služby pro MS Invest při emisi dluhopisu

Aktuality z KŠB   13. 2. 2017 Link

Advokátní kancelář KŠB poskytovala asistenci developerské společnosti Moravská stavební – INVEST při nedávné emisi diskontovaných dluhopisů. 

Právní služby při prodeji Green Gas International

Aktuality z KŠB   9. 2. 2017 Link

KŠB poskytla právní služby skupině CERCL Green při prodeji skupiny Green Gas International. Jedná se o významného evropského provozovatele projektů čisté energie, který se zaměřuje na konverzi škodlivých emisí metanu, vznikajících při těžbě důlního a skládkového plynu, na prospěšnou energii. 

DPE kupuje česko-německého dodavatele automobilů Fischer Surface Technologies

Aktuality z KŠB   6. 2. 2017 Link

Fondy DPE Deutsche Private Equity koupily dodavatele automobilů, společnost Fischer Surface Technologies z Porýní-Falc. Hlavním majitelem byla dosud rodina zakladatelů Erwina a Petera Fischera.

Tisková zpráva Mezinárodní advokátní komory (IBA) ohledně prezidentství Martina Šolce

Aktuality z KŠB   30. 1. 2017 Link

Mezinárodní advokátní komora (IBA) vydala tiskovou zprávu ohledně prezidentství Martina Šolce, jejíž celé znění je k dispozici zde: tisková zpráva IBA

Sylvie Sobolová a Christian Blatchford rozšířili řady partnerů advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík

Aktuality z KŠB   16. 1. 2017 Link

Novými partnery advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB) se 1. ledna 2017 stali Sylvie Sobolová a Christian Blatchford. Oba působí v KŠB řadu let a jejich posun do vyšší pozice je oceněním přínosu, který pro advokátní kancelář znamenají. Zároveň byli do pozice counsela jmenováni dosavadní advokáti Jan Lasák, Vlastimil Pihera a Tomáš Sequens. 

Další ročník úspěšné soutěže Contract Competition už zná své vítěze

Aktuality z KŠB   19. 12. 2016 Link

Již popáté se letos konala Contract Competition, soutěž pro studenty právnických fakult, kterou zastřešuje advokátní kancelář KŠB. Soutěž opět přilákala nadané studenty, které ze školních lavic na chvíli přenesla do prostředí byznysu a umožnila jim jejich vědomosti ověřit v praktických situacích. Ti nejlepší se utkali ve finálovém kole, které se uskutečnilo na začátku prosince na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy. 

Právní poradenství v souvislosti s emisí diskontovaných certifikátů nemovitostního projektu Rustonka

Aktuality z KŠB   16. 12. 2016 Link

Advokátní kancelář KŠB asistovala při emisi diskontovaných certifikátů v předpokládaném objemu emise cca 1,4 miliardy Kč. Emitentem certifikátů je kyperská společnost GRAMEXO PLC., která je stoprocentním vlastníkem společnosti Rustonka Development s.r.o. Společnost Rustonka je společností založenou pro realizaci výstavby komplexu několika administrativních budov o celkové výměře cca 37 tisíc m2 na pozemcích po bývalé továrně Rustonka v Praze-Karlíně. 

Poděkování za podporu benefičního koncertu

Aktuality z KŠB   14. 12. 2016 Link

Srdečně děkujeme všem klientům, obchodním partnerům, profesním kolegům, přátelům a všem ostatním, kdo podpořili letošní 22. adventní koncert, který naše advokátní kancelář opět zorganizovala ve prospěch Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové v neděli 4. prosince 2016 v pražské Betlémské kapli. Výtěžek této charitativní akce je věnován na podporu vybraných projektů nadace.

Copyright © 2000 – 2021, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web ch

×