Úvod » Novinky a publikace

Novinky a publikace  rss

Záznamů celkem: 901 / Zobrazeno: 121–140

KŠB hledá nového kolegu na pozici asistenta daňového poradce

Aktuality z KŠB   19. 4. 2016 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík hledá do svého daňového týmu kandidáta na místo asistenta daňového poradce.  

Jiří Horník a Petr Koblovský míří na konferenci mezinárodní sekce New York State Bar Association v Krakowě

Aktuality z KŠB   4. 4. 2016 Link

Konference NYSBA se uskuteční ve dnech 7. – 9. dubna 2016 a zaměří se na mezinárodní arbitráž/litigaci, přeshraniční transakce, přeshraniční přenos dat v souvislosti s judikátem „Schrems“, FATCA - Foreign Account Tax Compliance Act a konečně i na restituční otázky týkající se vracení majetku obětem komunismu.

KŠB hledá nového kolegu na pozici advokátního koncipienta

Aktuality z KŠB   15. 3. 2016 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík hledá do svého týmu kandidáta na místo advokátního koncipienta se zájmem o správní právo, zejména v oblasti energetiky a životního prostředí 

KŠB letos opět nominována na ocenění Chambers Europe Awards for Excellence

Aktuality z KŠB   4. 3. 2016 Link

Advokátní kancelář KŠB byla v roce 2016 znovu nominována na  ocenění Chambers Europe Award for Excellence, a to v kategorii nejlepší advokátní kancelář v České republice. Prestižní ocenění dlouhodobě uděluje renomovaná britská ratingová společnost Chambers and Partners.

KŠB hrdým partnerem Nadace Leontinka

Aktuality z KŠB   25. 2. 2016 Link

Advokátní kancelář KŠB podpořila letošní jubilejní 10. ročník benefičního projektu Golf pro Leontinku, jehož účelem je pomoc zrakově postiženým dětem a studentům. Posláním Nadace je usnadnit těmto dětem integraci do společnosti, pomoci jim získat vzdělání a umožnit zapojení do běžných společenských, sportovních i volnočasových aktivit.

Ústavní soud přisvědčil argumentaci KŠB v pokračování případu DELTA PEKÁRNY

Aktuality z KŠB   18. 2. 2016 Link

Ústavní soud České republiky vydal rozhodnutí ve věci prohlídky kancelářských prostor společnosti DELTA PEKÁRNY, a.s. pracovníky Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ztotožnil se s rozhodnutím Evropského soudu pro lidská práva (ESLP), který případ posuzoval na podzim roku 2014 a který konstatoval, že zmíněná neohlášená kontrola (tzv. dawn-raid) ze strany ÚOHS bez efektivní soudní kontroly byla protiprávní.

Právní služby pro Karlovarské minerální vody při akvizici společností skupiny Selecta

Aktuality z KŠB   17. 2. 2016 Link

Advokátní kancelář KŠB poskytla komplexní právní poradenství společnosti Karlovarské minerální vody (KMV) komplexní poradenství při akvizici společností skupiny Selecta na území České republiky, Slovenska a Maďarska.

Jiří Horník na konferenci Mezinárodní asociace leteckých dopravců

Aktuality z KŠB   15. 2. 2016 Link

Partner KŠB Jiří Horník se zúčastní právního sympozia Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA), které se ve dnech 17. – 19. února uskuteční v Barceloně.

KŠB úspěšně zastupovala klienta North Bohemia Medical Holding při prodeji 100% akcií Nemocnice Louny

Aktuality z KŠB   10. 2. 2016 Link

Tým advokátů KŠB se podílel na úspěšném prodeji 100% akcií soukromé nemocnice v Lounech jejím původním vlastníkem, společností North Bohemia Medical Holding. Novým majitelem nemocnice se stala společnost Agel ze stejnojmenného holdingu. 

Vytěsnění menšinových akcionářů CETIN za asistence advokátní kanceláře KŠB

Aktuality z KŠB   3. 2. 2016 Link

KŠB poskytovala právní služby při tzv. squeeze-outu neboli vytěsnění menšinových akcionářů, o němž rozhodla valná hromada společnosti Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) v prosinci 2015 a které bylo realizováno v průběhu ledna 2016.

Úspěšné právní zastupování energetické společnosti

Aktuality z KŠB   22. 1. 2016 Link

KŠB úspěšně zastupovala přední tuzemskou energetickou společnost v soudně-správních řízeních, jejichž předmětem bylo napadení zákonnosti vyměření darovacích daní z alokace emisních povolenek v letech 2011 a 2012.

Rozdělení společnosti O2 Czech Republic na shortlistu prestižního ocenění

Aktuality z KŠB   13. 1. 2016 Link

Rozdělení telekomunikačního operátora O2 Czech Republic, k němuž formou odštěpení došlo loni v červnu a na němž se formou komplexního právního poradenství podílela advokátní kancelář KŠB, se ocitlo v užším výběru soutěže TMT Finance World Award 2015. Odborníci z oblasti telekomunikací, technologií a médií, kteří nominované případy posuzovali, tak ocenili složitost, rozsah a specifičnost celé této unikátní operace.

Právní služby pro Tiger Global Management při převodu minoritního podílu v Seznam.cz

Aktuality z KŠB   11. 1. 2016 Link

Advokátní kancelář KŠB poskytovala právní služby mezinárodní investiční skupině Tiger Global Management se sídlem v New Yorku, a to při vyjednávání a uzavírání transakční dokumentace k převodu minoritních akcií ve vlastnictví společností Tiger Holding Four a Mirua International. Nabyvatelem vlastních akcií se stala cílová společnost Seznam.cz.

Poradenství pro J&T BANKU v souvislosti s emisí korunových a eurových výnosových certifikátů bez data splatnosti

Aktuality z KŠB   11. 1. 2016 Link

Advokátní kancelář KŠB poskytla právní poradenství jedné z nejvýznamnějších privátních bank na tuzemském trhu při aktuálním vydání dvou emisí podřízených nezajištěných výnosových certifikátů bez data splatnosti (tzv. perpetuitní certifikáty), z nichž jedna je denominována v českých korunách a druhá v eurech. Certifikáty byly přijaty k obchodování na Burze cenných papírů Praha. 

Partnerka KŠB Dagmar Dubecká na prestižní M&A konferenci v Paříži

Aktuality z KŠB   11. 1. 2016 Link

Čtvrtý ročník IBA European Corporate and Private M&A Conference, během které Dagmar Dubecká vystoupí, se uskuteční 11. – 12. února 2016 v Paříži.

Martin Šolc pro Lidové noviny

Aktuality z KŠB   7. 1. 2016 Link

Partner KŠB Martin Šolc se ve svém sloupku v Lidových novinách zamýšlel nad tím, proč se při výkladu nového soukromého práva stále objevují hlasy zdůrazňující, že některé věci jednoduše nejdou. A šmitec.

KŠB se podílela na European Privacy Publication

Aktuality z KŠB   5. 1. 2016 Link

Employment Law Alliance vydala publikaci obsahující přehled právní úpravy v oblasti ochrany osobních údajů. Publikace je zpracována jako příručka zejména pro nadnárodní zaměstnavatele.

KŠB poskytovala právní služby společnosti Dioscorides Global Holdings, LLC

Aktuality z KŠB   18. 12. 2015 Link

KŠB poskytovala společnosti Dioscorides Global Holdings, LLC, právní služby při vyjednávání, uzavírání a realizaci smlouvy o společné investici do společnosti Konomed s.r.o.  Účelem této investice ze strany klienta je financování projektu vzniku Mezinárodního institutu pro konopí a kanabinoidy (ICCI) a nabytí účasti ve společnosti Konomed.

Fotografie z Adventního koncertu dobré vůle

Aktuality z KŠB   15. 12. 2015 Link

Přidáváme fotografie z koncertu ve prospěch Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, který se s velkým ohlasem uskutečnil v neděli 29. listopadu 2015 v koncertní síni - kostele Sv. Šimona a Judy v Praze.

KŠB opět podpořila již 4. ročník studentské soutěže Contract Competition

Aktuality z KŠB   9. 12. 2015 Link

KŠB spolu se studentskou organizací ELSA Česká republika pořádaly již 4. ročník oblíbené studentské soutěže, ve které tentokrát studenti vyjednávali smlouvu o dílo.

Copyright © 2000 – 2020, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web ch

×