Úvod » Novinky a publikace » Aktuality z KŠB

Aktuality z KŠB  rss

Záznamů celkem: 355 / Zobrazeno: 241–260

Zástupce KŠB zvolen členem správní rady České asociace franchisingu

Aktuality z KŠB   15. 4. 2011 Link

Advokátka KŠB Martina Parusová Zímová byla na členské schůzi České asociace franchisingu zvolena členkou správní rady této asociace pro období 2011 až 2013.

Rozhovor partnera KŠB prof. Jana Dědiče pro Lidové noviny, přílohu Právo & Justice

Aktuality z KŠB   11. 4. 2011 Link

Lidové noviny publikovaly v příloze Právo & Justice dne 4. dubna 2011 rozhovor s Janem Dědičem, partnerem KŠB:

KŠB se zúčastní Česko-polského energetického dne v Ostravě

Aktuality z KŠB   7. 4. 2011 Link

Na Česko-polském energetickém dni, který proběhne 20. dubna 2011 v Ostravě, budou advokáti KŠB přednášet k tématu právní úpravy obnovitelných zdrojů v ČR. V rámci přednášky budou informovat o základních principech, na kterých je postaven nově připravovaný zákon o podporovaných zdrojích energie, včetně srovnání s dosavadní právní úpravou v dané oblasti.

Seminář Daňový řád a DPH v roce 2011

Aktuality z KŠB   4. 4. 2011 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík připravuje na 6. dubna 2011 odborný seminář k vybraným důležitým ustanovením daňového řádu a aktuálnímu výkladu novely zákona o DPH účinné od 1. dubna 2011. Pozornost bude věnována rovněž dopadům judikatury k souběhu výkonu funkcí členů statutárních orgánů a pracovního poměru.

Konference Průmyslová krajina 2011

Aktuality z KŠB   25. 3. 2011 Link

Na konferenci Průmyslová krajina 2011, která se uskutečnila 22. března 2011 v Havířově, vystoupil s odborným příspěvkem na téma Možné náhrady škody vyplývající z případných změn územních plánů znemožňujících původní záměry advokát KŠB Tomáš Sequens.

KŠB nominována na ocenění Chambers Europe Awards for Excellence 2011

Aktuality z KŠB   22. 3. 2011 Link

Chambers Europe Awards Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík je mezi prvními pěti tuzemskými kancelářemi, které aspirují na letošní ocenění Chambers Europe Awards for Excellence v kategorii národních kanceláří (National Firms). KŠB bylo toto ocenění uděleno již v roce 2008 a následně byla KŠB opakovaně uvedena na shortlistu nejlepších kanceláří v letech 2009 a 2010.

Mezinárodní ratingová publikace IFLR 1000, vydání pro rok 2011, opět doporučuje KŠB ve všech hodnocených oblastech

Aktuality z KŠB   15. 2. 2011 Link

IFLR 1000 logo IFLR1000 – The Guide to the World’s Leading Financial Law Firms, prestižní mezinárodní ratingová publikace, uvádí KŠB pro rok 2011 jako doporučovanou kancelář ve všech kategoriích hodnocení. KŠB je tak, stejně jako v minulých letech, označena za přední kancelář v ČR pro oblasti kapitálových trhů, bankovnictví a projektového financování, fúzí a akvizic a restrukturalizací a insolvenčního práva.

Petr Kasík nově předsedou Senátu III Rozkladové komise ČNB

Aktuality z KŠB   31. 1. 2011 Link

S účinností od 1. ledna 2011 byl Petr Kasík, partner KŠB, jmenován bankovní radou České národní banky předsedou Senátu III Rozkladové komise ČNB. Členem Rozkladové komise ČNB je Petr Kasík již od roku 2008.

KŠB zastupovala Miloše Červenku a jeho společnost MCA, a.s. v nemovitostní transakci se skupinou PPF

Aktuality z KŠB   12. 1. 2011 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík zastupovala pana Miloše Červenku a jeho společnost MCA, a.s. ve významné  transakci v oblasti nemovitostí se skupinou PPF. Uzavřené dohody se týkají rozsáhlých pozemků pro realizaci rozvojových projektů v Praze a okolí za účasti dalších investičních partnerů.

Nový daňový řád

Aktuality z KŠB   4. 1. 2011 Link

O novém daňovém řádu, který platí od ledna 2011, a o dalších daňových změnách, které se v letošním roce dotknou daňových poplatníků, hovořila v pořadu Téma Z1 zpravodajsko-publicistické televize Z1 Helena Navrátilová, vedoucí daňového týmu KŠB.

Podnikání v České republice a Polsku – rozdílnosti obchodního rejstříku

Aktuality z KŠB   31. 12. 2010 Link

Česká televize informovala ve svém zpravodajství o tématu obchodního rejstříku v ČR a Polsku; k tématu se vyjadřovala Darina Kovačíková, advokátka ostravské pobočky advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík. Reportáž naleznete na adrese www.ct24.cz/zive, v sekci Archiv, vysílání s datem 3. prosince 2010, pořad Události v regionech (Ostrava) s časem vysílání 04:23 (minuta pořadu 19:30 až 22).

Zastupování společnosti Asiana spol. s r.o. ve věci možného porušení hospodářsko právních předpisů společností STUDENT AGENCY, s.r.o.

Aktuality z KŠB   29. 12. 2010 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík úspěšně zastupovala společnost Asiana spol. s r.o. v šetření porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže ze strany společnosti STUDENT AGENCY, s.r.o. u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Polské a české právo v podnikání - odborný seminář

Aktuality z KŠB   30. 11. 2010 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík realizovala 25. listopadu 2010 ve spolupráci s Česko-polskou obchodní komorou a polskou advokátní kanceláří Wardyński & Partners odborný seminář zaměřený na rozdílnosti v základních aspektech právní úpravy podnikaní na území České republiky a Polska.

KŠB je Právnickou firmou roku 2010 v kategorii Právo obchodních společností včetně hospodářské soutěže

Aktuality z KŠB   16. 11. 2010 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík zvítězila v soutěži Právnická firma roku 2010, organizované společností Epravo.cz, a stala se nejlepší advokátní kanceláří roku 2010 v kategorii Právo obchodních společností včetně hospodářské soutěže.

Poradenství KŠB pro Banque Privée Edmond de Rothschild Europe

Aktuality z KŠB   15. 11. 2010 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík poskytla právní služby skupině Banque Privée Edmond de Rothschild Europe v souvislosti s otevřením zastoupení v ČR. Poradenství KŠB zahrnovalo zejména přípravu a předložení žádosti České národní bance o registraci zastoupení skupiny Banque Privée Edmond de Rothschild Europe.

Právní poradenství KŠB při realizaci těžebního závodu ve Vietnamu

Aktuality z KŠB   11. 11. 2010 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík poskytovala komplexní právní poradenství společnosti TRADE B.G.M. a.s. při projektu realizace závodu na těžbu a úpravu kaolínu v hodnotě cca 450 milionů Kč ve městě Dong Hoi ve Vietnamu.

Letošní Benefiční koncert dobré vůle

Aktuality z KŠB   8. 11. 2010 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík připravuje tradiční Benefiční koncert dobré vůle pro Výbor Dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové (VDV). Již šestnáctý koncert se uskuteční 21. listopadu 2010 od 19 hodin v Kostele sv. Šimona a Judy na Starém městě v Praze.

Nejvyšší správní soud s konečnou platností potvrdil oprávněnost žaloby podané provozovatelem kolektivního systému působícího v oblasti nakládání s elektrozařízeními vůči ministerstvu životního prostředí

Aktuality z KŠB   22. 10. 2010 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík úspěšně zastupovala provozovatele kolektivního systému REMA Systém, a.s. v řízení o správní žalobě proti rozhodnutí ministra životního prostředí. Řízení se týkalo zamítnutí zápisu do tzv. Seznamu výrobců elektrozařízení pro zajištění financování nakládání s historickým elektrozařízením ze skupiny 3 – zařízení informačních technologií a telekomunikačních zařízení.

Právní poradenství pro penzijní fondy v souvislosti s novelizací zákona o penzijním připojištění

Aktuality z KŠB   5. 10. 2010 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík poskytuje průběžné poradenství Penzijnímu fondu České pojišťovny, a.s., v posledním období především v souvislosti s novelizací zákona o penzijním připojištění.

KŠB radila při fúzi nakladatelství odborné literatury Linde

Aktuality z KŠB   24. 9. 2010 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík poskytovala poradenství skupině Linde, významnému nakladateli odborné právnické a ekonomické literatury v ČR, při vnitroskupinové fúzi.

Copyright © 2000 – 2020, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web ch

×