Úvod » Novinky a publikace » Aktuality z KŠB

Aktuality z KŠB  rss

Záznamů celkem: 400 / Zobrazeno: 201–220

Česká společnost Delta Pekárny zvítězila v důležitém sporu před Evropským soudem pro lidská práva

Aktuality z KŠB   3. 10. 2014 Link

Podle aktuálního rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) v případu společnosti DELTA PEKÁRNY, a.s. byla kontrola Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), při níž zaměstnanci ÚOHS bez předchozího povolení soudu vnikli do kanceláří a dalších prostor společnosti, protiprávní. Rozhodnutí svým významem překračuje hranice České republiky, neboť může být důležité i pro jiné evropské státy.

Nové číslo newsletteru X Lege

Aktuality z KŠB   30. 9. 2014 Link

V tomto čísle X Lege se dočtete o emisních povolenkách, fungování evropských regionálních letišť či o tom, jak firmy využívají možnosti rekofidikace.

Blíží se 20. Benefiční koncert dobré vůle pro Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové. I tentokrát se skvělými hudebníky

Aktuality z KŠB   24. 9. 2014 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík připravuje na  neděli 23. listopadu 2014 již jubilejní, 20. benefiční koncert ve prospěch jedné z nejrespektovanějších českých nadací.

KŠB organizuje semináře na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2014

Aktuality z KŠB   22. 9. 2014 Link

Ve spolupráci s Německo-českou obchodní a průmyslovou komorou (DTIHK) uspořádá advokátní kancelář KŠB během Mezinárodního strojírenského veletrhu, který se bude tradičně konat na přelomu září a října v Brně, dva právní semináře.

Na novém komentáři k zákonu o obchodních korporacích se podíleli i členové týmu KŠB

Aktuality z KŠB   18. 9. 2014 Link

Usnadnit život všem obchodním společnostem a jejich zástupcům by měl zcela nově vydaný komentář k zákonu o obchodních korporacích, který vznikl v autorském kolektivu pod vedením advokáta KŠB Jana Lasáka. Na komentáři se dále podíleli advokát KŠB Martin Kubík a další z kolegů Josef Kříž.

Úspěch klienta KŠB: Skupina VGP uskutečnila obří nemovitostní transakci

Aktuality z KŠB   11. 9. 2014 Link

Přední developerská skupina VGP na konci léta oznámila jednu z největších nemovitostních transakcí v Evropě za poslední dekádu. Na vybudování a úspěchu rozsáhlého realitního portfolia, jež bylo předmětem prodeje, se podílela i advokátní kancelář KŠB, která skupině VGP poskytuje právní služby od roku 2005.

Úspěch klienta KŠB před Nejvyšším správním soudem ve významném rozhodnutí

Aktuality z KŠB   2. 9. 2014 Link

KŠB úspěšně zastupovala svého klienta ve sporu s Magistrátem hlavního města Prahy (MHMP). Klient se účastnil výběrového řízení na nájem pozemků vypsaného MHMP. Magistrát vybral jiné nájemce. Klient se následně, v rámci hájení svých práv, domáhal u MHMP poskytnutí nabídek, předložených ve výběrovém řízení ostatními uchazeči, a to na základě svobodného přístupu k informacím.

Další ocenění pro daňový tým KŠB

Aktuality z KŠB   11. 8. 2014 Link

Daňový tým KŠB v čele s Helenou Navrátilovou byl označen publikací World Tax 2014, který vydává ratingová společnost International Tax Review 2014, za jednu z předních firem v oblasti daní v České republice.

Úspěch KŠB v řízení před Nejvyšším správním soudem

Aktuality z KŠB   4. 8. 2014 Link

Advokátní kancelář KŠB úspěšně zastupovala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) před rozšířeným senátem Nejvyššího správního soudu. V důležitém rozhodnutí šlo o to, jaká kritéria musí splnit takzvané upozornění RRTV, aby mohlo být podkladem pro uložení následné sankce.

Nejvyšší správní soud potvrdil zrušení pokuty za Lázně Kyselka

Aktuality z KŠB   25. 7. 2014 Link

Advokátní kancelář KŠB úspěšně zastupovala společnost Karlovarské minerální vody, a.s. v soudním řízení o zrušení pokuty, která byla společnosti udělena orgány památkové péče za údajné spáchání správního deliktu. Tento delikt měl podle tvrzení správních orgánů spočívat v nepečování, neudržování a nechránění nemovitých kulturních památek v obci Kyselka.

Unikátní právní řešení pro J&T Banku při emisi „nekonečných“ certifikátů

Aktuality z KŠB   22. 7. 2014 Link

Advokátní kancelář KŠB poskytovala právní služby J&T Bance při vydání výnosových certifikátů nabízejících investorům pravidelný pevný výnos bez data splatnosti.

KŠB poskytuje právní poradenství LEO Express

Aktuality z KŠB   9. 7. 2014 Link

KŠB poskytuje právní poradenství LEO Express v rámci soudního řízení ohledně náhrady škody proti společnosti České dráhy, a.s.

KŠB pro publikaci CEE Legal Matters

Aktuality z KŠB   7. 7. 2014 Link

Pavel Dejl, partner KŠB, a Martin Krčmář, advokát KŠB, se vyjádřili do mezinárodní publikace CEE Legal Matters na soutěžněprávní téma.

Daňová partnerka KŠB v Who’s Who Legal

Aktuality z KŠB   30. 6. 2014 Link

Daňová partnerka KŠB Helena Navrátilová byla vyhodnocena za Českou republiku jako jedna ze dvou expertů v oblasti korporátních daní podle prestižní ratingové organizace Who’s Who Legal.

Profesor Jan Dědič poskytl rozhovor Hospodářským novinám

Aktuality z KŠB   5. 5. 2014 Link

Profesor Jan Dědič, partner KŠB a spoluautor rekodifikace, v rozhovoru pro Hospodářské noviny vysvětloval svůj pohled na řadu novinek, které od začátku roku 2014 přinesl nový zákon o obchodních korporacích.

Martina Parusová Zímová znovuzvolena do správní rady České asociace franchisingu

Aktuality z KŠB   11. 4. 2014 Link

Martina Parusová Zímová, advokátka KŠB, byla před pár dny znovuzvolena do správní rady České asociace franchisingu. Česká asociace franchisingu je nezisková profesní organizace sdružující na národní úrovni poskytovatele franchisingu – franchisory a odborníky z oblasti práva a poradenství zaměřující se na problematiku franchisingu. ČAF je také členem Evropské franchisingové federace

KŠB vypracovala právní analýzu ohledně Nového divadla v Plzni

Aktuality z KŠB   31. 3. 2014 Link

KŠB vypracovala pro Magistrát města Plzně právní analýzu problematiky nároků vyplývajících z víceprací prováděných při výstavbě budovy Nového divadla v Plzni. Tato analýza byla prezentována zástupci KŠB na zasedání zastupitelstva města konaného 13. března 2014, které též na jejím základě přijalo rozhodnutí o dalším postupu v dané věci.

Pozornost této záležitosti věnoval též regionální tisk, a to například zde.

KŠB oceněna v prestižním právním žebříčku Chambers Global 2014

Aktuality z KŠB   20. 3. 2014 Link

I pro rok 2014 byla advokátní kancelář KŠB oceněna v prestižním britském ratingovém průvodci právním odvětvím, a to v těchto kategoriích: korporační právo včetně fúzí a akvizic, řešení sporů, restrukturalizace a insolvenční řízení.

Mezi oceněnými jednotlivci byli partnerka KŠB Dagmar Dubecká a partneři KŠB Jiří Balaštík, Pavel Dejl a Martin Šolc.

Ocenění v Chambers Global 2014 tak doplňují prestižní ročenku IFLR 1000, v níž byli zástupci KŠB označeni za vedoucí právníky v oblastech akvizic a fúzí, bankovnictví a financí, kapitálových trhů, restrukturalizací a insolvenčního řízení.

Úspěchy KŠB v právních žebříčcích

Aktuality z KŠB   28. 2. 2014 Link

V roce 2014 byla advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík i její jednotliví advokáti oceněni v několika zahraničních právních žebříčcích.

KŠB získala ocenění 2014 Corporate INTL Magazine Global Award

Aktuality z KŠB   3. 2. 2014 Link

Advokátní kancelář KŠB obdržela ocenění od Corporate INTL, britského magazínu a online databáze poradenských služeb s globálním dosahem.

Copyright © 2000 – 2021, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web ch

×